Online filmy jsou stále více na vzestupu

Sledování filmů je velice oblíbenou činností. Je ale pravdou, že stále menší množství lidí se spokojí s programovou nabídkou klasických televizních stanic. Vzhledem k tomu, že době DVD nosičů tak trochu odzvonilo, do popředí zájmu mnohých filmových nadšenců se dostávají streamovací služby. Zjednodušeně řečeno online filmy, které si můžete za určitý poplatek pouštět kdykoliv se Vám zlíbí, a to v neomezeném a stále obohacovaném množství.

Kde hledat online filmy?

Tou asi nejznámější streamovací službou je Netflix. Zde se domůžete nejenom bohaté zásoby nových seriálů a filmů, ale hlavně vlastní produkce této společnosti. A nutno podotknout, že ta je v tomto směru celkem úspěšná. Ostatně jako konkurent s názvem HBO. Také v tomto případě jde o online filmy, respektive internetovou videotéku, kterou lze sledovat v podstatě odkudkoliv. Nemusí to být pouze u Vás doma. HBO GO si pustíte také na mobilních zařízeních, tabletu či notebooku. Stačí jen připojení k internetu.

Další streamovací služby

Dvě výše uvedené společnosti pochopitelně nejsou tím jediným, kde můžete sledovat online filmy. Podobných zdrojů existuje více než dost. Stačí si jenom vybrat. Dokazuje to například konkurent v podání Amazon Prime. V jeho případě máte sedm dní na vyzkoušení a pak se můžete rozhodnout, zda využijete předplatného či nikoliv.

Alternativou mohou být vyloženě samotné videotéky, kde budete platit buď za vypůjčení nebo zakoupení filmu. Výpůjčka je v každém případě levnější. Takové online filmy nabízí třeba Apple iTunes. Vyzkoušet však můžete také internetovou videopůjčovnu Banaxi nebo dále přednost konkurenčnímu řešení Google Play Movies.

Je pravdou, že za online filmy nemusíte za všech okolností platit. Dokazuje to iVysílání ČT, kde jsou ale k dispozici převážně pořady z vlastní tvorby České televize. Bezplatně si můžete filmy prohlédnout i na YouTube, kde jsou vzhledem k autorským právům publikovány staré filmy bez práv a jim podobné tituly. Z výše uvedených streamovacích služeb si ale jistě vybere kdokoliv.

Publikováno: 16. 11. 2020

Kategorie: Filmy/Seriály

Autor: AloisNebel

Tagy: Amazon Prime | Apple iTunes | Netflix | online filmy | streamování