Netflix je zdroj bohatých filmových zážitků

Jestliže patříte k milovníkům filmů a seriálů, je vhodné dopřát si adekvátního zdroje, z něhož budete čerpat tituly oceněné Oskary a mnohé další. Ideální volbou jsou pochopitelně placené cesty, kde se Vám dostane té nejvyšší kvality obsahu. Typickým příkladem je Netflix. Americký poskytovatel filmů online, který v posledních letech zažívá značný boom.

Historie společnosti Netflix

Netflix není žádnou novodobou záležitostí. Jeho historie sahá do roku 1997, kdy byla tato společnost založena. Konkrétně v Los Gatos v Kalifornii. O dva roky poté už začala nabízet služby pro předplatitele. V tehdejší době to bylo pochopitelně formou DVD nosičů. Online cesta započala až o deset let později, kdy se streamování filmů na internetu dostalo do kurzu.

Dnes je Netflix subjektem s vysokým kapitálem, který chrlí jeden filmový a seriálový titul za druhým. Kromě jiného se věnuje také vlastní tvorbě, za níž obvykle stojí profesionální a slavní režiséři, takže úspěch jednotlivých titulů je značný. Ať už jde o filmy nebo seriály.

Předplatné filmové databáze

Pokud se chcete stát nedílnou součástí služby Netflix, pak máte pochopitelně na výběr. Vybírat si můžete z různých typů předplatného, které se liší především nabízenou obrazovou kvalitou. S FullHD a 4K pochopitelně roste cena. Navíc jednotlivé režimy se od sebe liší i počtem stahování naráz, takže hodně záleží na tom, zda to chcete jako jednotlivec nebo rodina. Dokazuje to předplatné Basic, Standard a Premium.

Netflix samozřejmě není jenom cizojazyčnou záležitostí. Stále častěji se rozmáhá česká lokalizace filmových titulů, tudíž kdo má zájem, může si jejich znění užívat v českém jazyce. Naprosto prvním filmovým trhákem v češtině bylo životopisné drama Lída Baarová, které bylo odvysíláno 15. května 2017. Od té doby pochopitelně přibyla spousta dalších filmů a seriálů.

Je pravdou, že Netflix má i silnou konkurenci, protože obdobné služby nabízí také HBO, O2TV, Voyo nebo zahraniční Amazon Prime. Zkrátka, je z čeho vybírat a na své si přijde každý.

Publikováno: 10. 11. 2020

Kategorie: Filmy/Seriály

Autor: AloisNebel

Tagy: Amazon Prime | HBO | Netflix | streamování | videa