Kino Boskovice: Filmové lahůdky pod širým nebem i v útulném sále.

Kino Boskovice

Historie kina v Boskovicích

První promítání v Boskovicích se konala již na počátku 20. století, kdy se filmy promítaly v hostincích a sálech. První stálý biograf, nazvaný „Bio Illusion“, byl otevřen v roce 1914 na Masarykově náměstí. Později byl přejmenován na „Biograf Republika“ a po druhé světové válce na „Kino Moskva“. V 60. letech prošel rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací. V 90. letech, s nástupem multiplexů, kino ztratilo na popularitě a v roce 2002 bylo uzavřeno. Po rekonstrukci a digitalizaci se v roce 2014 znovu otevřelo pod názvem „Kino Panorama“. Dnes nabízí moderní zázemí a promítá nejnovější filmové trháky i artové snímky.

Proměny a rekonstrukce

Budova prošla během staletí řadou proměn a rekonstrukcí. Původní gotická tvrz ze 14. století byla v 16. století přestavěna na renesanční zámek. Barokní úpravy v 18. století mu vtiskly jeho současnou podobu. Poslední velká rekonstrukce proběhla v 90. letech 20. století a zaměřila se na restaurování fresek a sgrafit. Dnes je zámek přístupný veřejnosti a slouží jako muzeum a kulturní centrum.

Současná podoba a vybavení

V současnosti se objekt pyšní moderním a funkčním vybavením, které splňuje náročné požadavky 21. století. Proběhla rekonstrukce interiéru s důrazem na zachování původních architektonických prvků a jejich citlivé propojení s moderními technologiemi. Návštěvníci ocení vzdušné a světlé prostory, vybavené kvalitním nábytkem a nejmodernější audiovizuální technikou. K dispozici je bezbariérový přístup a veškeré zázemí pro komfortní pobyt.

Pestrý program pro malé i velké

Na své si přijdou opravdu všichni! Připraveny jsou aktivity pro rodiny s dětmi, sportovní nadšence i milovníky kultury. Děti se zabaví na skákacím hradu, v tvůrčí dílně nebo při divadelním představení. Sportovci si mohou zasoutěžit v turnaji ve volejbale nebo si zaběhat charitativní běh. Večer bude patřit koncertům pod širým nebem a promítání filmů. Nebude chybět ani bohaté občerstvení s regionálními specialitami. Přijďte si užít den plný zábavy a dobré nálady!

Festivaly a filmové akce

Česká republika se může pochlubit bohatou škálou filmových festivalů a akcí, které lákají filmové nadšence z celého světa. Mezi nejvýznamnější patří Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který se koná každoročně v červenci. Festival nabízí pestrý program filmů z celého světa, od hollywoodských trháků po nezávislé snímky. Další významnou událostí je Febiofest, mezinárodní filmový festival, který se koná v Praze a dalších městech České republiky. Febiofest se zaměřuje na nové trendy v kinematografii a představuje filmy z celého světa. Pro fanoušky dokumentárních filmů je tu pak Jihlava International Documentary Film Festival, který se koná každoročně v říjnu. Festival nabízí výběr nejlepších dokumentárních filmů z celého světa.

Kino jako kulturní centrum

Kino už dávno není jen místem, kam si zajdete na popcorn a nejnovější hollywoodský trhák. Stále více se kina proměňují v multifunkční kulturní centra, která nabízejí širokou škálu aktivit pro všechny věkové kategorie. Kromě promítání filmů se v kinech konají koncerty, divadelní představení, výstavy, workshopy, přednášky a další kulturní akce. Tato proměna umožňuje kinům oslovit širší publikum a stát se důležitým centrem společenského dění. Díky modernímu vybavení a komfortnímu prostředí se kina stávají atraktivním místem pro setkávání s přáteli, rodinou i kolegy.

Vstupenky a otevírací doba

Základní vstupné do muzea činí 150 Kč, snížené vstupné pro studenty a seniory je 80 Kč. Děti do 6 let mají vstup zdarma. Muzeum nabízí také rodinné vstupné pro 2 dospělé a 2 děti do 15 let za zvýhodněnou cenu 350 Kč. Vstupenky je možné zakoupit online na webových stránkách muzea nebo přímo na pokladně v den vaší návštěvy.

Muzeum je otevřeno každý den kromě pondělí od 10:00 do 18:00. Poslední vstup je umožněn v 17:30. Doporučujeme si na prohlídku muzea vyhradit alespoň 2 hodiny.

Publikováno: 13. 06. 2024

Kategorie: kultura

Autor: AloisNebel

Tagy: kino boskovice | kino v boskovicích