Domácí kino pro krásný filmový zážitek

Pokud zrovna nepatříte mezi ty, kdo rádi sledují němý film, můžete si ve svém domácím prostředí vytvořit opravdu kvalitní zázemí pro sledování filmů a seriálů. Máme na mysli domácí kino skládající se hned z několika nezbytných částí. Při té správné volbě se pak můžete cítit, jako v kině. Pokud nevíte, co všechno potřebujete v rámci takového domácího kina, začtěte se do následujících řádků.

Televize jako odrazový můstek

Abychom byli v tomto směru co možná nejkomplexnější je třeba zmínit, že základem všeho je samotný televizor. I ten tvoří domácí kino, respektive je jeho nedílnou součástí. Velikost obrazovky volte podle toho, v jaké vzdálenosti se od ní nacházíte. Čím vyšší rozlišení, tím větší úhlopříčka může být v kombinaci s kratší vzdáleností.

Jestliže patříte k velkým milovníkům filmů a máte na to dostatečné prostory, alternativou se může stát plátno s projektorem, díky čemuž získáte opravdu velkou promítací plochu.

Co všechno obsahuje domácí kino?

Nyní bychom měli přejít k tomu podstatnému, čím jsou reproduktory. Kvůli lepšímu filmovému zážitku jistě zapomeňte na zabudované reproduktory v televizoru a volte ty externí. I zde máte na výběr. Domácí kino totiž může tvořit pouze jeden prvek v podání soundbaru. Ten je schopen nabídnout kvalitní výšky, dostatečné basy a zároveň působit prostorovým zvukem.

Kdybyste chtěli zvukovou aparaturu povýšit na lepší úroveň, zvolte si reproduktory v odpovídajícím počtu. Jsou to soustavy 2.1, 5.1, ale i 7.1. Číslem je vyjádřen počet reproduktorů, včetně toho basového. Takové domácí kino pak můžete efektivně rozmístit kolem sebe a dopřát si skutečně nadčasový zvuk. Ten mimochodem podtrhuje věrohodnost mnohých filmových scén a stejně jako v kině, půjde jistě o nevšední zážitek.

Home cinema, to mohou být i další doplňky, jakými jsou například receiver nebo přehrávač. V jeho případě by měla padnout volba na Blu-ray provedení, z něhož dostanete podstatně lepší kvalitu obrazu. Tak neváhejte a vybavte si své domácí kino se vším všudy.

Publikováno: 13. 11. 2020

Kategorie: Filmy/Seriály

Autor: AloisNebel

Tagy: domácí kino | reproduktory | soundbar | televizor