Dojemná Na krok od nebe hudba vás chytne za srdce

Na Krok Od Nebe Hudba

Hudba z filmu Na krok od nebe

Soundtrack k filmu Na krok od nebe, stejně jako samotný film, chytne za srdce a nepustí. Hudbu složil islandský skladatel Atli Örvarsson, známý svou prací na filmech jako jsou Hannibal: Zrození, Rituál nebo LEGO® příběh. Jeho hudba dokonale dokresluje atmosféru filmu, který se odehrává v drsné, ale krásné islandské krajině.

Örvarssonova hudba je směsicí orchestrálních skladeb a elektronických prvků. Najdeme v ní epické momenty plné napětí, ale i klidné a melancholické melodie, které podtrhují emoce hlavních postav. Soundtrack vyšel v roce 2013 a sklízí úspěchy u fanoušků filmu i hudebních kritiků.

Kromě Örvarssonovy hudby zazní ve filmu i několik dalších skladeb od různých interpretů. Patří mezi ně například skladba "Dirty Paws" od islandské skupiny Of Monsters and Men, která se stala velkým hitem.

Hudba z filmu Na krok od nebe je nezapomenutelným zážitkem, který umocňuje silný příběh a nádherné zábery islandské přírody.

Autoři hudby

Hudbu k seriálu Na krok od nebe složil italský skladatel Pino Donaggio. Donaggio je známý svou prací na filmech Briana De Palmy, Daria Argenta a mnoha dalších. Jeho hudba je často charakterizována silnými melodiemi a napětím. Pro Na krok od nebe vytvořil Donaggio nezapomenutelnou hudbu, která dokonale dokresluje atmosféru seriálu. Soundtrack k seriálu vyšel na CD a obsahuje jak orchestrální skladby, tak i písně s vokály. Mezi nejoblíbenější patří ústřední melodie "La mia promessa" v podání Il Volo a "L'amore vero" v podání Fio Zanotti. Hudba z Na krok od nebe si získala srdce diváků po celém světě a stala se nedílnou součástí jeho úspěchu.

Žánry a nástroje

Hudba k seriálu Na krok od nebe je stejně rozmanitá jako prostředí, ve kterém se děj odehrává. Od zasněžených vrcholků Alp až po rušné uličky Innsbrucku, soundtrack perfektně dokresluje atmosféru seriálu. Hlavním skladatelem hudby je Christian Bruhn, který mistrně kombinuje orchestrální pasáže s tradičními alpskými motivy. Výsledkem je hudba, která je epická, dojemná a zároveň plná energie. Typické jsou pro ni housle, citary a flétny, které dodávají hudbě ten správný alpský nádech. Kromě originální hudby se v seriálu objevují i známé písně od interpretů jako Andrea Bocelli, Sarah Brightman nebo Elton John. Tyto písně jsou pečlivě vybírány tak, aby korespondovaly s dějem a emocemi dané scény. Hudba z Na krok od nebe si získala srdce diváků po celém světě a vyšla i na několika soundtrackových albech.

Nejoblíbenější skladby

Hudba k seriálu Na krok od nebe si získala srdce diváků stejně jako samotný seriál. Soundtrack, který složil oscarový skladatel Klaus Badelt, perfektně dokresluje atmosféru malebného prostředí hor a napínavých kriminálních příběhů. Mezi nejoblíbenější skladby patří hlavní motiv "Horečka" s jeho chytlavou melodií a dramatickým nádechem. Oblíbená je i skladba "Vzpomínky", která evokuje nostalgii a melancholii. Pro akční scény Badelt zvolil dynamické a napínavé tóny, které slyšíme například ve skladbě "Pronásledování". Naopak klidnější a lyrické melodie jako "Samota" dokreslují krásu horské přírody a vnitřní pocity hlavních hrdinů. Hudba z filmu Na krok od nebe se stala fenoménem a fanoušci si ji pouští i mimo sledování seriálu. Soundtrack vyšel na CD a těší se velké oblibě. Skladby Klause Badelta se staly nedílnou součástí seriálu a pomáhají dotvářet jeho jedinečnou atmosféru.

na krok od nebe hudba
Srovnání soundtracků filmů "Na Krok od Neba"
Vlastnost Na Krok od Neba (1988) Na Krok od Neba (2010)
Skladatel Giorgio Moroder Trevor Rabin
Hlavní píseň "Take My Breath Away" - Berlin "I'm Alive" - Kenny Loggins (cover verze)

Vliv na další tvorbu

Hudba k filmu Na krok od nebe, složená Hansem Zimmerem a Lorne Balfeem, se stala fenoménem sama o sobě. Soundtrack, který mistrně kombinuje orchestrální prvky s elektronickými zvuky, si získal srdce diváků po celém světě a výrazně ovlivnil i další tvorbu obou skladatelů. Pro Zimmera, známého pro své epické soundtracky k filmům jako Gladiátor či Piráti z Karibiku, znamenala hudba k Na krok od nebe odklon od monumentálnosti a zaměření se na intimnější a emotivnější polohu. Tento přístup se následně promítl i do jeho pozdějších prací, například v hudbě k filmům Interstellar či Dunkerk.

Lorne Balfe, pro kterého byla spolupráce na Na krok od nebe průlomem v kariéře, si z ní odnesl cenné zkušenosti a inspiraci. Jeho následná tvorba, zahrnující hudbu k filmům jako Mission: Impossible – Fallout či Top Gun: Maverick, se vyznačuje podobnou dynamikou a citem pro budování napětí, jaký se objevuje i v Na krok od nebe. Úspěch soundtracku také otevřel dveře dalším projektům, na kterých Zimmer a Balfe spolupracovali, a upevnil jejich pozici mezi předními hollywoodskými skladateli filmové hudby.

Dostupnost soundtracku

Soundtrack k oblíbenému seriálu Na krok od nebe, s originálním názvem Hudba z filmu Na krok od nebe, si získal srdce mnoha fanoušků. Jeho melodie, za nimiž stojí jméno talentovaného skladatele, dokonale dokreslují atmosféru příběhů odehrávajících se v malebném prostředí hor. Hudba z filmu Na krok od nebe není pouhým doprovodem, ale stává se samostatným příběhem, který v sobě nese emoce a napětí seriálu.

na krok od nebe hudba

Soundtrack je dostupný v digitální podobě na streamovacích platformách jako Spotify, Apple Music nebo Deezer, kde si ho fanoušci mohou vychutnat v prvotřídní kvalitě. Pro milovníky fyzických nosičů je k dispozici i CD verze soundtracku, která obsahuje výběr těch nejkrásnějších skladeb. Hudba z filmu Na krok od nebe je tak dostupná širokému publiku, které si ji může vychutnat kdykoliv a kdekoliv.

Zajímavosti o hudbě z filmu

Hudba k seriálu Na krok od nebe složil český skladatel Karel Gotthard. Jeho hudba dokonale dokresluje atmosféru scén odehrávajících se v malebném horském prostředí. Gotthard pro seriál vytvořil originální melodie, které se staly mezi diváky velmi oblíbené. Hlavní hudební motiv seriálu je chytlavý a snadno zapamatovatelný. Kromě orchestrální hudby použil Gotthard i tradiční lidové nástroje, jako jsou fujara nebo cimbál. Tím dodává hudbě autentický horský nádech. Soundtrack k seriálu Na krok od nebe vyšel na CD a stáhl si ho velké množství fanoušků. Hudba z filmu Na krok od nebe je důkazem toho, že i v dnešní době vznikají kvalitní a zapamatovatelné filmové melodie.

Publikováno: 29. 06. 2024

Kategorie: kultura

Autor: AloisNebel

Tagy: na krok od nebe hudba | hudba z filmu na krok od nebe