Terence Hill filmy a pořady: Drsný humor a nezapomenutelné hlášky legendy!

Terence Hill Filmy A Pořady

Počátky kariéry

Mario Girotti, jak zní jeho skutečné jméno, se narodil v Benátkách, ale dětství prožil v Drážďanech. Jeho matka byla Němka a malý Mario tak vyrůstal bilingvně. Po válce se rodina vrátila do Itálie.

Sportovní talent a atletická postava předurčily Maria spíše ke kariéře sportovce. Věnoval se plavání a v mládí dokonce závodně. Osud tomu ale chtěl jinak a Mariova cesta vedla k filmu. Vše začalo v roce 1951, kdy si ho režisér Dino Risi vybral pro malou roli ve filmu Prázdniny v Římě. Následovaly další, zpočátku spíše epizodní role v italských filmech. Tehdy ještě vystupoval pod svým pravým jménem.

Zlom v jeho kariéře nastal v 60. letech s nástupem spaghetti westernů. Producenti hledali nové tváře a Mario Girotti, tehdy už vystupující pod uměleckým jménem Terence Hill, se jim zdál jako ideální volba. Jeho charisma, fyzická zdatnost a komediální talent z něj brzy udělaly hvězdu.

Průlom s Bud Spencerem

Setkání Terence Hilla a Buda Spencera v roce 1967 na place filmu "Bůh odpouští, já ne!" znamenalo začátek jedné z nejikoničtějších filmových dvojic historie. Jejich chemie byla okamžitá a patrná, a ačkoliv Hill v té době už sbíral úspěchy v žánru spaghetti westernu, spojení s Bud Spencerem katapultovalo jeho kariéru do nových výšin. Jejich protikladné postavy - Hillův charismatický elegán versus Spencerův drsný obr s pěstmi z ocele - si okamžitě získaly srdce diváků po celém světě.

Srovnání filmů s Terencem Hillem
Název filmu Rok vydání Žánr Partner ve filmu
Jestli se rozzlobíme, budeme zlí 1974 Komedie, Western Bud Spencer
Podivné dědictví 1981 Komedie, Western Bud Spencer

Společně natočili 18 filmů, které se staly kultovními klasikami a definovaly žánr akční komedie. "Jméno má Nobody", "Dva výtečníci", "Jestli se rozzlobíme, budeme zlí" - to jsou jen některé z jejich společných hitů, které baví diváky dodnes. Jejich filmy se vyznačovaly specifickým humorem, akčními scénami plnými kaskadérských kousků a nezapomenutelnými hláškami. I když se jejich filmová spolupráce v roce 1994 oficiálně uzavřela, jejich odkaz žije dál a inspiruje nové generace filmařů i diváků.

Nejslavnější westerny

Terence Hill, vlastním jménem Mario Girotti, si vysloužil nesmrtelnost rolí drsného, ale dobrosrdečného pistolníka, nejčastěji po boku neméně legendárního Buda Spencera. Jejich spolupráce dala vzniknout řadě filmů, které se nesmazatelně zapsaly do dějin filmové historie a staly se synonymem pro italský western, tzv. spaghetti western. Mezi ty nejproslulejší patří bezesporu "Jestli se rozzlobíme, budeme zlí" (1974), kde se dvojice kamarádů utkává s nelítostným gangem motorkářů. Neméně kultovní je i snímek "Dva výtečníci" (1977), v němž se Terence a Bud promění v elegantní gentlemany, aby pomohli chudé mexické vesnici. Za zmínku stojí i "Malý unavený Joe" (1972), dojemný příběh o přátelství mezi Terencem a malým indiánským chlapcem. Tyto a mnohé další filmy s Terencem Hillem v hlavní roli i dnes baví diváky po celém světě a dokazují, že i v drsném světě westernu je místo pro humor, přátelství a spravedlnost.

terence hill filmy a pořady

Akční komedie 70. let

Sedmdesátá léta byla zlatou érou akčních komedií a Terence Hill byl jedním z jejích největších tahounů. Jeho filmy s Bud Spencerem, jako "Dva poldové", "Jestli se rozzlobíme, budeme zlí" nebo "Malý unavený Joe", se staly kultovními klasikami. Hillův šarm, charisma a komediální načasování, spolu s působivými akčními scénami a jednoduchými, ale zábavnými zápletkami, si získaly publikum po celém světě.

Hillovy postavy, často s ironickým úsměvem a neochvějným morálním kompasem, se vždycky postavily za slabé a utlačované. Jeho filmy nabízely divákům nejen humor a akci, ale také poselství o spravedlnosti, přátelství a odvaze. Ačkoliv se Hill objevil i v jiných žánrech, jeho akční komedie ze 70. let zůstávají jeho nejznámější a nejoblíbenější prací, která i dnes baví diváky napříč generacemi.

Úspěch i mimo žánr

Terence Hill, vlastním jménem Mario Girotti, si získal srdce diváků po celém světě především svými komediálními rolemi v spaghetti westernech. Jeho spolupráce s Budem Spencerem se stala legendární a filmy jako "Jestli se rozzlobíme, budeme zlí" nebo "Dva výtečníci" patří dodnes mezi kultovní klasiku. Hillův šarm, charisma a nezaměnitelný úsměv mu ale otevřely dveře i do jiných žánrů.

Už v 60. letech si zahrál v několika dramatických filmech, které mu umožnily ukázat i svou vážnější hereckou tvář. Za zmínku stojí například snímky "Bůh odpouští, já ne!" nebo "Zázrak v Miláně", kde prokázal, že si dokáže poradit i s náročnějšími rolemi.

V 80. letech se Hill pustil i do režie a natočil několik úspěšných filmů, ve kterých si také zahrál. Jeho režijní debut "Trumfové eso" s ním v hlavní roli sklidil u diváků i kritiky pozitivní ohlasy. Hill tak dokázal, že je všestranně talentovaným umělcem, který se neztratí ani mimo svůj oblíbený žánr.

terence hill filmy a pořady

I když si ho většina fanoušků bude navždy spojovat s akčními komediemi, Terence Hill dokázal, že je hercem s velkým "H" a že jeho talent sahá daleko za hranice žánrových škatulek.

Televizní tvorba

Terence Hill, vlastním jménem Mario Girotti, si získal srdce diváků nejen svými filmovými rolemi, ale i účinkováním v televizních projektech. Jeho charisma a nezaměnitelný šarm se skvěle hodily i na televizní obrazovky, kde ztvárnil několik nezapomenutelných postav.

Jedním z jeho nejznámějších televizních projektů je seriál "Don Matteo", ve kterém ztvárnil roli kněze Mattea Bondiniho, který s pomocí své bystrosti a znalosti lidské duše pomáhá policii řešit zločiny. Seriál si získal obrovskou popularitu nejen v Itálii, ale i v mnoha dalších zemích, včetně České republiky.

Dalším úspěšným televizním počinem Terence Hilla byl seriál "Lucky Luke", ve kterém si zahrál legendárního komiksového hrdinu. Jeho ztvárnění pistolníka, který střílí rychleji než jeho stín, si získalo srdce diváků po celém světě.

Terence Hill se objevil i v dalších televizních filmech a seriálech, jako například "Prázdniny v Americe", "Povoláním zástupce" nebo "Dobrodružství Sandokana". Jeho televizní tvorba je důkazem jeho všestrannosti a talentu, který mu vynesl popularitu napříč generacemi.

Terence Hill, vlastním jménem Mario Girotti, se nesmazatelně zapsal do srdcí diváků po celém světě jako charismatický hrdina s úsměvem na tváři a pěstí připravenou k ráně. Jeho filmy a seriály, ať už v tandemu s věrným parťákem Budem Spencerem nebo v sólových projektech, nás baví už několik desetiletí. Ačkoliv se narodil v Itálii, v jeho žilách koluje i německá krev. Jeho matka pocházela z Drážďan a on sám prožil část svého dětství v Německu. Právě toto období, prožité v poválečném Německu, ho silně ovlivnilo a zformovalo jeho osobnost. V pozdějších letech se k tomuto období vracel nejen ve svých myšlenkách, ale i ve své tvorbě.

Příkladem může být seriál Don Matteo, kde ztvárnil roli kněze, který svými moudrými radami a všímavostí pomáhá řešit zločiny v malebném italském městečku. I když se může zdát, že role kněze je na hony vzdálená drsným hrdinům z jeho rané tvorby, opak je pravdou. I Don Matteo se řídí silným morálním kompasem a nebojí se postavit zlu, i když to znamená porušit některá pravidla. V postavě Dona Mattea se tak snoubí Hillova dobrodružná minulost s jeho hlubokou vírou a touhou po spravedlnosti. Tento návrat ke kořenům, k hodnotám, které mu byly vštěpeny v dětství, mu přinesl další vlnu popularity a dokázal, že Terence Hill je hercem s velkým srdcem a širokým hereckým záběrem.

terence hill filmy a pořady

Odkaz Terence Hilla

Terence Hill, vlastním jménem Mario Girotti, zanechal v srdcích filmových fanoušků nesmazatelnou stopu. Jeho role v komediálních westernech a akčních komediích, často po boku neméně charismatického Buda Spencera, baví diváky již několik generací. Filmy jako "Jestli se rozzlobíme, budeme zlí", "Dva výtečníci", "Pojďme na to chlapci" nebo "Malý unavený Joe" se staly kultovními a jejich hlášky zlidověly.

Hillův šarm, charisma a nezaměnitelný humor z něj udělaly hvězdu světového formátu. Jeho filmy, plné bláznivých honiček, rvaček a vtipných dialogů, si získaly oblibu napříč kontinenty. I když se Hill věnoval i dramatickým rolím, pro většinu diváků zůstane navždy tím usměvavým hrdinou s pěstmi z ocele a srdcem ze zlata. Jeho filmy a seriály, jako například "Lucky Luke" nebo "Don Matteo", i dnes přinášejí radost a zábavu milionům diváků po celém světě. Odkaz Terence Hilla, to je nadčasová zábava, optimismus a víra v dobro, která i po letech neztrácí na své síle.

Oblíbenost v Česku

Terence Hill, vlastním jménem Mario Girotti, si získal srdce českých diváků už v 70. letech. Jeho komedie, často v tandemu s Budem Spencerem, bavily celé generace a staly se kultovními. Filmy jako Jestli se rozzlobíme, budeme zlí, Malý unavený Joe nebo Dva výtečníci se dodnes těší velké oblibě a pravidelně se objevují v televizním vysílání. Oblíbenost Terence Hilla v Česku nespočívá jen v jeho komediálním talentu, ale také v sympatickém vzhledu a charismatu. Jeho postavy, ač často drsné a bitkařské, vždy bojovaly za spravedlnost a pro dobro slabších. V neposlední řadě přispívá k jeho popularitě i dabing, který jeho filmům dodává další rozměr humoru. Hlasy Stanislava Fišera a Františka Filipovského se staly neodmyslitelnou součástí jeho filmových postav a dodnes rezonují v paměti českých fanoušků. I když už nové filmy s Terencem Hillem nevznikají, jeho starší tvorba si stále drží své věrné publikum a jeho popularita v Česku rozhodně neupadá.

Zajímavosti ze zákulisí

Natáčení filmů s Terencem Hillem bylo často stejně akční a zábavné jako samotné filmy. Věděli jste například, že Hill, vlastním jménem Mario Girotti, neuměl jezdit na koni před natáčením filmu "Pravá a levá ruka ďábla"? Jízdu na koni se musel naučit během natáčení a jeho komediální talent proměnil počáteční těžkosti v nezapomenutelné filmové momenty.

Zajímavostí je, že Hill často improvizoval a měnil scénář přímo na place. Jeho kreativita a smysl pro humor tak dodaly filmům na spontánnosti a vtipu. Například legendární scéna s fazolemi ve filmu "Můj název je Nikdo" nebyla původně ve scénáři a byla výsledkem Hillovy improvizace.

terence hill filmy a pořady

Spolupráce Buda Spencera a Terence Hilla na plátně i mimo něj byla založena na pevném přátelství. Jejich souhra před kamerou působila tak přirozeně i proto, že se oba herci skvěle bavili i mimo natáčení.

Kde filmy zhlédnout

Terence Hill je legenda! Jeho filmy a seriály baví diváky už desítky let a není divu, že se na ně chceme dívat znovu a znovu. Kde ale najít tyhle klenoty? Možností je naštěstí hned několik. Pokud máte rádi klasiku, zkuste televizi. Stanice jako Prima, Nova nebo ČT občas zařazují do svého programu Hillovy filmy. Sledujte programové průvodce a nenechte si ujít oblíbené kousky jako "Jestli se rozzlobíme, budeme zlí" nebo "Pojďme chlapci". Pro ty, kteří dávají přednost sledování filmů a seriálů online, je tu hned několik streamovacích služeb. Netflix, HBO Max a Amazon Prime Video mají ve své nabídce některé z Hillových filmů a seriálů. Stačí zadat jeho jméno do vyhledávání a vybrat si ten pravý film pro vás. Další možností je vypůjčit si filmy v online půjčovnách, jako je Google Play nebo iTunes. Tam si můžete vybrat z široké nabídky filmů a seriálů s Terencem Hillem a pustit si je online, kdykoli se vám zachce. Ať už zvolíte jakoukoli možnost, jedno je jisté – filmy a seriály s Terencem Hillem vás zaručeně pobaví.

Publikováno: 07. 07. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor: AloisNebel

Tagy: terence hill filmy a pořady | filmy a pořady s terencem hillem