Světové bestsellery mezi slavnými knihami

Kniha je svazkem popsaných listů, které mohou v člověku zanechat spoustu krásných myšlenek, vzbudí mnohé otázky a přináší řadu odpovědí. A právě mezi knihami existují světové bestsellery, které si můžete přečíst nejenom v jejich klasické papírové podobě mající své osobité kouzlo. Jsou to také elektronické knihy nebo podcasty. A jaké bestsellery to jsou?

Jaké knihy mají největší prodeje?

Za světové bestsellery lze označovat takové knihy, které mají značnou popularitu v mnoha zemích světa a zároveň se pyšní velkým množstvím prodaných kusů. V tomto směru jednoznačně vede Bible, jejíž obsahovou část asi není třeba jakkoliv představovat. Právě této knihy bylo prodáno více jak 3,9 miliard výtisků v nejrůznějších formách vyhotovení.

Druhou příčku drží Citáty velkého Maa, což je čínský výtisk, takže na počtu 900 milionů prodaných výtisků se do značné míry podíleli hlavně obyvatelé Číny. Třetí místo s počtem 800 milionů výtisků okupuje Korán.

Ostatní světové bestsellery

Tři výše uvedené knižní tituly pochopitelně nejsou jediné světové bestsellery. Tato kategorie je daleko bohatší. Dokazuje to například Kniha společných modliteb, Poutníkova cesta nebo Pán prstenů. V tomto případě se bavíme o desítkách milionů prodaných výtisků. První vydání takových knih nemuselo být ani v tomto století ale mnohem dříve.

Jestliže máte rádi knihy a chcete další inspiraci na ostatní světové bestsellery, začtěte se do následujících řádků. Je to například Harry Potter a Kámen mudrců, Skauting pro chlapce od autora jménem Robert Baden-Powell, Deset malých černoušků a Harry Potter a princ dvojí krve. Za těmito knihami stojí Joanne Rowlingová. Jejich úspěch byl natolik velký, že došlo také ke zfilmování slavných celovečerních titulů.

Užívat si samozřejmě můžete i jiné světové bestsellery, mezi které se řadí Daleká cesta za domovem od Richarda Adamse, Ber Hur: Příběh Kristův, Zorro nebo všem dobře známý Malý princ, jehož autorem je Antoine de Saint-Exupéry. Také tato kniha vyšla v mnoha grafických verzích a jazykových mutacích. Výběr je zkrátka více než bohatý.

Publikováno: 05. 11. 2020

Kategorie: kultura

Autor: AloisNebel

Tagy: Bible | Harry Potter | knihy | Pán prstenů | světové bestsellery