Policie Modrava: Který díl seriálu je váš nejoblíbenější?

Policie Modrava Seznam Dílů

Fenomén Šumavy

Seriál Policie Modrava se stal fenoménem české televizní tvorby. Od roku 2011 si získal miliony diváků a drží si vysokou sledovanost i po odvysílání několika řad. Děj seriálu, zasazený do malebného prostředí Šumavy, sleduje osudy policistky Jany Vinické a jejích kolegů z horské služby. Popularita seriálu tkví v kombinaci napínavých kriminálních případů, krásné přírody a sympatických postav.

Diváci si oblíbili nejen hlavní hrdiny v podání Sočičky a Lišky, ale i vedlejší postavy, které dodávají seriálu humor a lidskost. Reálnost příběhů, inspirovaných skutečnými událostmi z prostředí Šumavy, je dalším faktorem, který přispívá k autenticitě a oblíbenosti seriálu. Policie Modrava se stala fenoménem, který přesáhl rámec televizní obrazovky. Turistický ruch na Šumavě zaznamenal po uvedení seriálu nárůst a místa, kde se natáčelo, se stala vyhledávanými cíli výletů.

Úspěšný seriál

Policie Modrava si od svého prvního vysílání v roce 2011 získala srdce diváků a stala se fenoménem české televizní tvorby. Seriál, zasazený do malebného prostředí Šumavy, sleduje osudy policistů z malé horské stanice a jejich každodenní boj se zločinem. Díky poutavým příběhům, silnému hereckému obsazení a autentickému prostředí si Policie Modrava drží stabilně vysokou sledovanost a těší se velké oblibě napříč generacemi. Seznam dílů Policie Modrava čítá již desítky epizod a stále se rozrůstá. Každá epizoda přináší nový kriminální případ, který musí šumavští policisté vyřešit. Od krádeží a násilných činů až po vraždy a organizovaný zločin, Policie Modrava nabízí napínavou podívanou pro všechny fanoušky detektivních příběhů. Seriál si získal oblibu i díky svému specifickému humoru a lidskosti, která z příběhů dýchá. Diváci se tak mohou těšit nejen na napětí a akci, ale i na vtipné momenty a emotivní scény. Popularita seriálu vedla i k natáčení nových řad a speciálních epizod. Seznam dílů televizního seriálu Policie Modrava se tak neustále rozšiřuje o nové příběhy a postavy.

Seznam epizod

Vysílací schéma seriálu Policie Modrava se dělí na jednotlivé epizody. Každá epizoda má svůj název a datum premiéry. První epizoda s názvem "Zelené peklo" měla premiéru 11. září 2011. Diváci se seznámili s hlavními postavami seriálu, jako je major Stránský, nadporučík Suchá a kapitán Kment. Epizody obvykle sledují samostatné kriminální případy, které se odehrávají v malebném prostředí Šumavy. Mezi oblíbené epizody patří "Vlčí msta", která se zaměřuje na pytláctví, nebo "Svatba v Pošumaví", kde se vyšetřuje vražda na svatbě. Seriál si získal velkou popularitu a každá nová epizoda přitahuje k obrazovkám miliony diváků.

První série

První řada oblíbeného seriálu Policie Modrava, odehrávajícího se v malebném prostředí Šumavy, se poprvé na obrazovkách České televize objevila na podzim roku 2011. Diváci se seznámili s hlavními postavami seriálu, především s ráznou, ale spravedlivou majorkou Janou Vinickou, kterou si zahrála Soňa Norisová, a jejím kolegou, kapitánem Ondrejem Krásným, kterého ztvárnil Jaroslav Satoranský. První série, čítající osm napínavých epizod, diváky okamžitě zaujala nejen strhujícími případy vražd a dalších zločinů, ale také krásnou šumavskou přírodou a specifickou atmosférou. Mezi nezapomenutelné díly první série patří bezesporu epizoda "Kouzlo Šumavy", která se točila kolem záhadné smrti léčitele, a epizoda "Zmizení", v níž musela policie pátrat po pohřešované turistce. První série Policie Modrava se stala diváckým hitem a položila pevné základy pro další úspěšné série.

Druhá série

Druhá řada televizního seriálu Policie Modrava, oblíbeného pro své napínavé příběhy z prostředí šumavské přírody a práce místních policistů, přinesla divákům dalších osm epizod. Navazovala na úspěch první série a pokračovala v mapování osudů hlavních hrdinů, policistů ze stanice na Modravě. V čele vyšetřovacího týmu opět stála rázná, ale spravedlivá major Jana Vinická, kterou si diváci oblíbili již v předchozí sérii. Spolu s kolegy, kapitánem Otakarem Horynou a nadporučíkem Pavlem Králem, řešili nové kriminální případy, které se v malebném prostředí Šumavy zdánlivě vymykaly běžné realitě. Diváci se mohli těšit na další spletité zápletky, napětí, ale i humor a romantiku. Druhá série Policie Modrava si udržela vysokou sledovanost a potvrdila tak popularitu seriálu, který se stal fenoménem české televizní tvorby.

Třetí série

Třetí série televizního seriálu Policie Modrava, oblíbeného kriminálního dramatu z prostředí šumavské přírody, přinesla divákům osm nových napínavých epizod. Seriál, jehož děj se odehrává v malebném prostředí šumavských lesů a horských vesnic, si získal srdce diváků díky poutavým kriminálním případům, silnému hereckému obsazení a nádherným záběrům šumavské krajiny.

V čele vyšetřovacího týmu stanice Policie Modrava i nadále stála rázná, ale spravedlivá major Jana Vinická, kterou si zahrála Soňa Norisová. Po jejím boku se v řešení kriminálních případů objevili kapitán Petr Hanák (Jaroslav Satoranský), nadporučík Pavel Pásek (Filip Tomsa) a vrchní inspektor Tomáš Koutný (Robert Jašków). Třetí série přinesla do děje seriálu nové postavy a s nimi i nové zápletky a vztahy. Diváci se setkali s novou lékařkou Magdou Šebkovou (Kristýna Nováková) a lesníkem Jiřím Hlaváčem (Miroslav Hanuš).

Každá epizoda třetí série nabídla samostatný kriminální případ, který musel tým Policie Modrava vyřešit. Mezi případy, s nimiž se museli vyšetřovatelé potýkat, patřily vraždy, únosy, vydírání, ale i drogová kriminalita a pytláctví. Tvůrci seriálu nezapomněli ani na osobní životy hlavních hrdinů, jejichž osudy se v průběhu série dále rozvíjely.

Čtvrtá série

Čtvrtá série oblíbeného seriálu Policie Modrava, který sleduje osudy policistů na Šumavě, přinesla divákům další napínavé případy a emotivní zápletky. Série měla premiéru na TV Nova a skládala se z 16 epizod. Mezi hlavní postavy patřili nadále major Strnad v podání Jaroslava Soukupa a kapitánka Jana Vinická, kterou ztvárnila Soňa Norisová. Diváci se mohli těšit na nové postavy, například kriminalistku Lucii Krásenskou, kterou si zahrála Veronika Kubařová. Čtvrtá série se natáčela v roce 2022 a děj se odehrával nejen na Šumavě, ale i v Praze. Tvůrci seriálu se inspirovali skutečnými případy z policejní praxe a do děje zakomponovali i aktuální společenská témata. Seriál si i ve své čtvrté sérii udržel vysokou sledovanost a potvrdil tak svou popularitu u českých diváků.

Pátá série

Pátá série oblíbeného seriálu Policie Modrava s podtitulem Kruhy v obilí přináší osm nových napínavých epizod z prostředí šumavské přírody a policejní stanice na Modravě. Diváci se můžou těšit na oblíbené postavy v čele s majorem Stránským, nadporučicí Skálovou a jejich kolegy. V nových dílech se vyšetřovací tým setká s případy, které prověří jejich schopnosti a odhalí temná tajemství Šumavy. Nechybí napětí, drama, ale i humor a romantika. Seriál se natáčel v autentickém prostředí Šumavy, a tak se diváci můžou těšit na krásné záběry horské přírody. Premiérové díly páté série Policie Modrava s podtitulem Kruhy v obilí byly uvedeny v roce 2023.

Oblíbené postavy

Seriál Policie Modrava si získal srdce diváků nejen napínavými případy z prostředí Šumavy, ale také svými postavami. Mezi nejoblíbenější patří bezesporu major Tomáš Souček, kterého ztvárnil Soňa Norisová. Souček je rázný, ale spravedlivý policista, který se nebojí jít proti proudu. Jeho lidský přístup a smysl pro humor z něj dělají sympatickou postavu, se kterou se diváci snadno ztotožní. Další oblíbenou postavou je svérázný, ale dobrosrdečný kapitán Karel Hofman v podání Jaroslava Duška. Hofman je zkušený policista se smyslem pro humor, který si dokáže poradit i v těch nejzapeklitějších situacích. Jeho cynismus a ironie jsou jen maskou, pod níž se skrývá citlivý muž s dobrým srdcem. Nemůžeme zapomenout ani na svtáčnou a energickou nadporučici Janu Vinickou, kterou hraje Dana Morávková. Vinická je ambiciózní policistka, která se snaží prosadit v mužském světě. Její cílevědomost a inteligence z ní dělají silnou ženskou postavu, která si jde za svým. Tyto a další postavy ze seriálu Policie Modrava si získaly srdce diváků a staly se nedílnou součástí jeho úspěchu.

Krásy Šumavy

Šumava, s jejími hlubokými lesy, horskými loukami a tajemnými rašeliništi, se stala perfektní kulisou pro populární seriál Policie Modrava. Diváci si zamilovali nejen napínavé příběhy, ale i nádherné záběry šumavské přírody. Každý díl seriálu je jako pohlednice, která láká k návštěvě tohoto malebného koutu České republiky.

Procházky po stezkách, kde se natáčely honičky, nebo posezení v hospůdce, ve které se scházeli seriáloví hrdinové, to vše slibuje nezapomenutelný zážitek. Seznam dílů Policie Modrava se tak stává i turistickým průvodcem. Fanoušci seriálu můžou objevovat krásy Šumavy a zároveň si připomínat napínavé momenty z oblíbených epizod. Ať už se vydáte po stopách majora Stránského k Černému jezeru, nebo se necháte zlákat atmosférou Kvildy, Šumava vás okouzlí svou krásou.

Natáčení v přírodě

Seriál Policie Modrava si získal srdce diváků nejen napínavými příběhy, ale také úchvatnými záběry šumavské přírody. Natáčení v reálném prostředí Národního parku Šumava s sebou přináší řadu výzev, ale i jedinečnou atmosféru, která seriálu dodává autentičnost. Štáb a herci tráví při natáčení v terénu mnoho času, ať už jde o lesní cesty, horské louky nebo břehy jezer. Právě tato syrová krása Šumavy se stala neodmyslitelnou součástí seriálu a přispívá k jeho popularitě. Diváci tak mají možnost poznat krásy šumavské přírody z pohodlí domova a zároveň sledovat napínavé příběhy, které se v tomto prostředí odehrávají. Mezi často filmovaná místa patří například okolí Modravy, Prášil, Srní nebo Kvildy. Díky seriálu Policie Modrava se Šumava stala oblíbeným cílem turistů, kteří chtějí na vlastní kůži poznat místa, kde se natáčely jejich oblíbené díly.

Budoucnost seriálu

Fanoušci seriálu Policie Modrava se s napětím ptají: Bude další řada? Zatímco tvůrci ani Česká televize oficiálně nic nepotvrdili, existuje několik náznaků, že na Šumavu se s kamerou ještě vrátíme. Popularita seriálu je stále vysoká, o čemž svědčí i sledovanost repríz a zájem o seznam dílů na internetu. Navíc, příběhy policistů z Modravy zdaleka nejsou vyčerpány a potenciál pro další napínavé případy tu rozhodně je. Zda se dočkáme nových dílů a kdy, to je zatím ve hvězdách. Sledujte oficiální stránky seriálu a České televize, kde se dozvíte novinky jako první.