Podcasting je formou kulturního zážitku

Kulturní zážitky mohou nabývat odlišných forem. Někdo si vezme oblíbenou knihu a začte se do jejího poutavého obsahu. Jiný si zase zajde do kina a oddá se také obrazové informaci. Pokud chcete vnímat nové věci kolem sebe, bavit se a vzdělávat především na základě pouhého mluveného slova, pak by Vás mohl zaujmout podcasting.

Co je to podcasting?

Pod pojmem podcasting si můžete představit něco, jako když posloucháte klasickou rozhlasovou stanici. Jen s tím rozdílem, že nejste vázáni žádnou konkrétní dobou a vysílacím časem. Daný podcast si můžete pustit jednoduše kdykoliv se Vám zlíbí. Kultura tohoto typu se tak pro Vás může stát doslova neomezeným zážitkem.

Samotný podcasting byl vymyšlen v roce 2005 a v posledních letech získává na své popularitě. Je to způsobeno tím, že většina z nás vlastní chytrý mobilní telefon, v němž můžete mít uloženy nejrůznější podcasty. Ty si pak budete přehrávat kdykoliv a kdekoliv. Při cestě do práce, do školy nebo při cestování. Podcast Vám připraví pořádnou porci kultury, zábavy a v neposlední řadě i vzdělávání a příjem libovolných informací.

Oblíbené podcasty

Na české a zahraniční scéně existuje pochopitelně přemíra tvůrců podcastů zaměřujících se na odlišný obsah. Když se řekne český podcasting, mohl by se mnohým vybavit například projekt s názvem Proti Proudu, v rámci něhož jsou realizovány rozhovory se zajímavými osobnostmi. Milovníci technologií pak mohou sáhnout po podcastu Petr Mára Podcast nebo Lupa.cz Podcast. Podobným způsobem informace zveřejňují také rádia.

Když budete cílit na zahraniční podcasting, může Vás zaujmout The Tim Ferris Show, což je motivační podcast, který si díky přístupu samotného tvůrce našel opravu hodně velké množství posluchačů. Inspirativním podcastem se může stát The Smart Passive Income. Meze se v tomto směru rozhodně nekladou.

Pokud Vás zajímají témata jako práce, příběhy úspěšných, smysl života a další, není od věci zvolit podcast s názvem Deep Talks, za nímž stojí známý kreativec a spisovatel Petr Ludwig.

Publikováno: 07. 11. 2020

Kategorie: kultura

Autor: AloisNebel

Tagy: podcast | podcasting | podcasty