Online hudba v mobilním telefonu je IN

Hudba je něco, co si spousta z nás dopřává každý den a je naprosto jedno, o jaký hudební žánr jde. Dnes už nemusíte mít telefon plný MP3 souborů se svými nejoblíbenějšími zpěváky. Doba se v tomto směru posunula o mnoho dál. Zelenou má streamování hudby neboli možnost přehrát si v podstatě libovolného interpreta prostřednictvím internetu. Online hudba, to je vstupní brána k desítkám milionů libovolných skladeb.

Známé streamovací služby

Je pravdou, že většina služeb tohoto typu není poskytována zdarma. A pokud ano, tak s řadou nejrůznějších omezení. Pokud Vám to však nevadí, na své si přijde dozajista každý. Když se řekne online hudba, mnohým se může vybavit Apple Music. I když jde o poměrně novou službu spuštěnou v roce 2015, nabízí více jak 60 milionů skladeb. Obdobné množství má projekt zvaný Tidal.

Velkým konkurentem Apple Music je Spotify. Online hudba streamovaná prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu. Právě zde se nabízí hodně omezená bezplatná verze. O úspěchu tohoto hudebního prostředku mimochodem vypovídá více jak 113 milionů spokojených klientů.

Další online hudba k dispozici

Výše uvedení poskytovatelé samozřejmě nejsou těmi jedinými, kdo Vás v tomto směru může náležitě uspokojit. Zajímavou alternativou je například Google Play Music, který předkládá přibližně 40 milionů skladeb a vznikl v roce 2011. Jednou z nejstarších služeb tohoto typu je YouTube Music. Samotný videoserver funguje spoustu let, v poslední době však zareagoval na boom streamování a nabízí také svou odnož zaměřenou vyloženě na hudbu.

Online hudba není jen předností společností pocházejících ze Spojených států amerických. Využít můžete také francouzský projekt s názvem Deezer Premium. Díky své působnosti od roku 2007 nyní prezentuje téměř 60 milionů skladeb a také jej lze označit za významného hráče na tomto trhu. Pro úplnost ještě doplníme, že online hudba je doménou Amazon Music Unlimited a MusicJet. Stačí si vybrat, co je Vám z hlediska užívání bližší.

Publikováno: 18. 11. 2020

Kategorie: Hudba

Autor: AloisNebel

Tagy: Apple Music | Deezer Premium | Google Play Music | online hudba | Tidal