Nejprodávanější písně – Víte, jaké to jsou?

Každý den slýcháváme v rádiích, na internetu a v televizi nejrůznější hudební skladby. Písně, které mnohdy ani nemůžeme vyhnat z našich myslí. Víte ale, jaké jsou nejprodávanější písně světa? Jaké hudební tituly obsadily přední příčky žebříčků a svým autorům vydělaly miliony korun? Tak přesně na takovou otázku Vám nyní odpovíme. Možná mezi těmi písněmi budou i Vaše oblíbené.

Hodnocení nejprodávanější písně

V dřívějších dobách se neprodávanější písně daly stanovit poměrně snadno. Zohlednila se prodejnost CD nosičů a bylo po starostech. Dnešní éra je v tomto směru trochu komplikovanější. Může za to především streamování hudby prostřednictvím nejrůznějších služeb. A takové informace mohou poměrně radikálním způsobem ovlivnit jakékoliv výsledky. V níže uvedených řádcích tedy vycházíme z analýz, které tyto údaje zohlednily. A to jak prodej CD, streamování, práva v televizi, sociální sítě, koncerty a mnohé další věci. Výsledky Vás jistě mile překvapí.

Jaké singly patří k těm nejprodávanějším?

Mezi nejprodávanější písně lze právoplatně zařadit vánoční baladu od Mariah Carey s názvem All I Want For Christmas Is You. Pokud je zohledněno i streamování, potom vede song White Chrismas od Binga Crosbyho. Na předních špicích tohoto žebříčku pochopitelně nechybí Whitney Houston se svým singlem I Will Always Love You. Další je Celine Dion s písní My Heart Will Go On.

To nejsou samozřejmě všechny nejprodávanější písně, s nimiž Vás nyní chceme seznámit. Těch je daleko více. Dokazuje to například Bryan Adams s písní Everyting A Do a skupina Scorpions se singlem Wind of Change. A kdo další se postaral o to, že jeho písně patří do kategorie nejprodávanějších?

  • Mungo Jerry – In the Summertime
  • John Travolta a Olivia Newton-John – You´re the One That I Want
  • The Beatles – I Want to Hold YOur Hand
  • Eltoh John – Candle in the Wind

Nyní když víte, jaké jsou neprodávanější písně na světě, můžete si je pustit jednu po druhé a užít si jejich poslech.

Publikováno: 20. 11. 2020

Kategorie: Hudba

Autor: AloisNebel

Tagy: All I Want For Christmas Is You | hudba | nejprodávanější písně | písně