Nejlepší režiséři pochází z celého světa

Všichni máme jistě nějaký oblíbený film, který jsme viděli v kině nebo doma v televizi. A právě za každým z takových filmových kousků stojí režisér. Ten, kdo samotnému snímku dává ono nezbytné kouzlo oslovující spoustu diváků po celém světě. Z toho důvodu jsme se rozhodli, že Vám prozradíme, kdo jsou nejlepší režiséři všech dob. Ti, kdo vynikli v minulých dobách nebo jsou na vrcholu své slávy právě teď.

Mistr hororu se jistě nezapře

Nejlepší režiséři staré doby, tak přesně do této kategorie se řadí jinak označovaný mistr horou, jímž není nikdo jiný než Alfred Hitchcock. Ten se svého času zaměřoval na žánry jako horor a thriller a nutno podotknout, že v tom byl opravdu hodně dobrý. Především postarší generace bude znát jeho filmy jako The Birds, Rear Window a Psycho.

Mezi postarší režiséry se řadí také Stanley Kubrick, který se bez sebemenšího problému chopil jakéhokoliv filmového žánru. Na svém kontě má desítky filmů. Mezi ty nejúspěšnější se řadí Full Metal Jacket, 2001: Space Odyssey a The Shinning.

Dalším mistrem svého oboru je Martin Scorsese, který sice patří mezi starou režisérskou gardu, mnohé však dokáže nabídnout také nyní. I proto ostatně patří do kategorie nejlepší režiséři. V jeho filmech se hodně vyskytoval slavný herec Leonadro DiCaprio. Jedním z posledních úspěšných snímků je například The Wolf of Wall Street.

Nejlepší režiséři na špici žebříčku?

Pokračovat bychom mohli v představování i dalších nadaných režisérů. Pomyslnou legendou v oblasti nejlepší režiséři všech dob je bezpochyby Steven Spielberg. Ten do Hollywoodu zapadl, jak se patří. V rámci filmového plátna se stal v podstatě nesmrtelnou ikonou. Nejlepší režiséři, to pochopitelně nejsou jenom postarší pánové. Svým velkým úspěchem se může pyšnit také Quentin Tarantino, který je oproti ostatním považován naopak za mistra akčního žánru. Dokazuje to bezpochyby film Kill Bill. Tarantino na filmová plátna přinesl zcela jiný a osobitý zážitek.

Publikováno: 08. 11. 2020

Kategorie: Kultura

Autor: AloisNebel

Tagy: director | filmový režiséř | nejlepší režiséři | režisér | režiséři