Nejlepší festivaly světa různého typu

Festivaly jsou akcemi, při kterých se sdružuje velká spousta lidí na jednom místě, ať už je jejich zájem jakéhokoliv rázu. Obvykle je to nadšení pro daný žánr. Typickým příkladem je festival Woodstock. Nemusí to být však jenom hudební scéna. O tom Vás ostatně přesvědčí nejlepší festivaly světa. Představíme Vám ty nejznámější z nich.

Jaké jsou nejlepší festivaly světa?

Mezi nejlepší festivaly rozhodně spadá Festival lampionů, který probíhá každý rok v únoru na Taiwanu. V tomto směru je to jedinečná akce svého druhu, při níž je možné v jeden okamžik vidět na obloze tisíce zapálených lampionů vznášejících se vzhůru.

Například ve Španělsku patří mezi populární akce La Tomatina. Jak už prozrazuje samotný název, jde o festival, jehož hlavní roli hrají rajčata. Během tohoto setkání na sebe lidé hází rajčata a ve své podstatě jde o zábavu. První setkání tohoto druhu proběhlo v roce 1945.

Do kategorie nejlepší festivaly rozhodně patří i Den svatého Patrika, který je realizován v Irsku. Probíhá 17. března a z původní oslavy křesťanství se stal masivní záležitostí oslav irského národa. Spojena je sním především zelená barva.

Ostatní festivaly světa

U našich německých sousedů je na konci září organizován další z megalomanských a světově známých festivalů. Je to Oktoberfest, který je znám jako pivní festival. Tance, hudba, spousta piva a každoroční návštěvnost kolem šesti milionů lidí. To o něčem vypovídá.

Nejlepší festivaly jistě zahrnují i Benátský festival na přelomu ledna a února, kde vítězí především masky. Naopak v Hongkongu vede Čínský nový rok, při kterém jsou vyháněni zlí duchové. Spousta lidí slaví v ulicích v červeném oblečení.

Pokud jde o masky, tak mezi nejlepší festivaly zákonitě spadá Karneval v Riu, kam každý rok zamíří kolem dvou milionů návštěvníků. Jde o významnou akci nesoucí se především v pestrých barvách, originálních kostýmech a ve zvuku a rytmech samby. Festival tohoto typu probíhá od února do března.

Publikováno: 03. 11. 2020

Kategorie: kultura

Autor: AloisNebel

Tagy: festival | festivaly | La Tomatina | nejlepší festivaly | Okroberfest