Napínavé horory na Netflixu: Naše tipy na dlouhé večery

Horory Na Netflixu

Nejlepší horory na Netflixu právě teď

Netflix je ráj pro fanoušky hororů, ale s tolika možnostmi může být těžké vybrat si, co sledovat. Nebojte se, milovníci strašidel, máme pro vás seznam nejlepších hororů, které si na Netflixu můžete pustit právě teď. Ať už máte rádi děsivé duchy, brutální slashery nebo znepokojivé thrillery, pro každého se tu něco najde.

Pro ty, kteří milují klasiku, doporučujeme "Vymítač ďábla". Tento film z roku 1973 je stále stejně děsivý jako v době svého uvedení a vypráví příběh mladé dívky posedlé démonem. Pokud máte rádi spíše moderní horory, nenechte si ujít "Tiché místo". V tomto napínavém filmu musí rodina žít v naprostém tichu, aby se vyhnula smrtícím tvorům, kteří loví podle zvuku.

Pokud hledáte něco opravdu znepokojivého, zkuste "Děsivé historky". Tato antologie krátkých filmů vás zaručeně vyděsí k smrti. A pokud máte rádi horory s nádechem sci-fi, "Příchozí" je pro vás to pravé. Tento film sleduje lingvistku, která se snaží komunikovat s mimozemšťany, kteří přistáli na Zemi.

Toto je jen malý výběr z mnoha skvělých hororů, které jsou na Netflixu k dispozici. Takže si udělejte popcorn, zhasněte světla a připravte se na pořádnou dávku strachu!

Klasické horory, které musíte vidět

Netflix je rájem pro fanoušky hororů, ale s tolika možnostmi na výběr může být těžké vědět, kde začít. Pokud hledáte klasické horory, které vás zaručeně vyděsí, tady je pár tipů. "Psycho" od Alfreda Hitchcocka je nadčasová klasika, která vás bude děsit ještě dlouho poté, co film skončí. "Vymítač ďábla" je další děsivou klasikou s realistickými speciálními efekty a znepokojivou atmosférou. Pro fanoušky zombie filmů je tu "Noc oživlých mrtvol", který nastavil laťku pro všechny zombie filmy, které následovaly. "Texaský masakr motorovou pilou" je brutální a znepokojivý film, který není pro slabé povahy. A konečně, "Halloween" od Johna Carpentera je perfektní volbou pro halloweenskou noc s nezapomenutelným záporákem Michaelem Myersem.

Při výběru hororu na Netflixu nezapomeňte zkontrolovat hodnocení a recenze, abyste si vybrali film, který odpovídá vašemu vkusu. Ať už máte rádi psychologické thrillery, krvavé horory nebo nadpřirozené horory, na Netflixu si určitě najdete něco, co uspokojí vaši touhu po strachu.

Psychologické horory pro silné nátury

Netflix se stal synonymem pro horory. Ať už toužíte po krvavých jatcích, znepokojivé atmosféře nebo psychologickém teroru, Netflix má pro vás něco. Pro ty, kteří se nebojí ponořit do hlubin lidské psychiky, je tu sekce psychologických hororů.

"Zvuk ticha" vás zanechá v napětí s příběhem o rodině, která se musí skrývat před monstry lovícími zvuk. "Slepá skvrna" zase zkoumá temnou stránku sociálních médií a kyberšikany. Pro milovníky nadpřirozena je tu "Paranormální jevy", série, která vás vtáhne do světa duchů a démonů.

Nezapomeňte na "Geraldovu hru", adaptaci Stephena Kinga, která vás donutí zpochybňovat realitu. A pokud hledáte něco opravdu znepokojivého, "Věc" vám ukáže, že zlo se může skrývat i v těch nejbližších.

Prozkoumejte sekci hororů na Netflixu a objevte svět děsivých příběhů, které vás budou pronásledovat ještě dlouho po zhlédnutí.

Hororové komedie pro trochu smíchu

Netflix je rájem pro fanoušky hororů, ale co když si chcete užít trochu děsu s nádechem humoru? Pro ty z vás, kteří se rádi bojí, ale zároveň se chtějí i zasmát, tu máme hororové komedie. Tyto filmy šikovně kombinují napětí a legraci, takže se budete třást smíchy i strachy zároveň.

Na Netflixu najdete širokou škálu hororových komedií, od kultovních klasik jako "Tucker & Dale vs. Zlo" po moderní hity jako "Malý démon". "Tucker & Dale vs. Zlo" je vtipnou satirou na klišé hororových filmů, zatímco "Malý démon" nabízí originální mix rodinné komedie a démonického hororu.

Pro fanoušky zombie filmů s humorným nádechem doporučujeme "Souboj sousedek" nebo "Zombieland". "Souboj sousedek" vypráví příběh dvou matek, které se musí spojit, aby ochránily své rodiny před zombie apokalypsou, zatímco "Zombieland" je akční komedie plná zábavných postav a krvavých scén.

Ať už hledáte film na páteční večer s přáteli nebo jen chcete zkusit něco nového, hororové komedie na Netflixu vám zaručeně zvednou náladu a zároveň vás trochu vyděsí.

Hororové seriály, které vás chytnou

Netflix se stal králem hororového žánru a nabízí nepřeberné množství seriálů, které vás zaručeně vyděsí. Ať už máte rádi nadpřirozené jevy, krvavé jatka nebo psychologické thrillery, Netflix má pro vás něco. Mezi nejoblíbenější hororové seriály na Netflixu patří Stranger Things, který sleduje skupinu přátel, kteří se snaží najít svého ztraceného kamaráda v městečku plném nadpřirozených záhad. Pro fanoušky zombie apokalypsy je tu The Walking Dead, seriál o skupině přeživších, kteří se snaží přežít v postapokalyptickém světě ovládaném nemrtvými. Pokud máte rádi napínavé thrillery, nenechte si ujít seriál You, který vypráví příběh stalkera posedlého mladou ženou. Pro milovníky antologií je tu American Horror Story, kde každá série vypráví jiný děsivý příběh. A pokud máte rádi upíry, seriál Dracula vám nabídne nový pohled na klasický hororový příběh. To je jen malý výběr z hororových seriálů, které na Netflixu najdete. Stačí si jen vybrat a nechat se vtáhnout do světa hrůzy.

Skryté hororové skvosty na Netflixu

Netflix je rájem hororových fanoušků, ale někdy se ty nejlepší filmy schovávají hluboko v katalogu. Pokud hledáte něco děsivého, co by vás udrželo vzhůru celou noc, tady je pár skrytých hororových skvostů, které byste si neměli nechat ujít:

"The Ritual": Čtyři přátelé se vydají na túru do švédské divočiny, aby uctili památku svého zesnulého kamaráda. Brzy si ale uvědomí, že v lese nejsou sami a něco zlověstného je pronásleduje. Film je plný napětí, děsivých vizuálních efektů a znepokojivé atmosféry.

"Creep": Dokumentarista odpovídá na podezřelou nabídku práce a vydává se do odlehlé chaty, aby natočil umírajícího muže. Brzy ale zjišťuje, že jeho klient je mnohem znepokojivější, než se zdálo. "Creep" je psychologický horor, který vás bude pronásledovat ještě dlouho poté, co ho dokoukáte.

"Veronica": Španělský horor inspirovaný skutečnými událostmi. Mladá dívka se po seanci s ouija deskou stane terčem nadpřirozených sil, které ohrožují ji i její rodinu. Film je plný děsivých scén a napětí, které vás udrží na kraji sedačky.

"Babadook": Tento australský horor vypráví příběh ovdovělé matky, která se snaží vyrovnat se smrtí svého manžela a zároveň se starat o svého problémového syna. Když se v jejich domě objeví děsivá kniha o příšeře jménem Babadook, začne se jejich život měnit v noční můru. "Babadook" je chytrý a znepokojivý horor, který se vám dostane pod kůži.

To je jen malý výběr z mnoha skvělých hororů, které na vás čekají na Netflixu. Nebojte se prozkoumat různé kategorie a žánry, ať už máte rádi nadpřirozené horory, slashery nebo psychologické thrillery, určitě najdete něco, co uspokojí vaši touhu po strachu.

Horory podle skutečných událostí

Netflix je plný hororů, ale věděli jste, že některé z nich jsou inspirovány skutečnými událostmi? Tyhle filmy vás nenechají chladnými, protože víte, že to, co sledujete, se opravdu stalo (nebo alespoň něco podobného).

Mezi nejděsivější horory na Netflixu podle skutečných událostí patří třeba "The Conjuring". Tenhle film vypráví o paranormálních vyšetřovatelích Ed a Lorraine Warrenových a jejich děsivém případu v domě Perronových. Dalším děsivým filmem je "The Exorcism of Emily Rose", který je volně inspirován skutečným příběhem Anneliese Michel. Její příběh o posednutí a exorcismu je dodnes předmětem debat.

Pokud máte rádi horory ze soudní síně, nenechte si ujít "The Trial of the Chicago 7". I když se nejedná o horor v pravém slova smyslu, události, které film popisuje, jsou děsivé svou realitou.

Chcete další tipy na horory na Netflixu podle skutečných událostí? Zkuste "Zodiac", "The Texas Chainsaw Massacre" nebo "The Amityville Horror". Ale pozor, po jejich zhlédnutí se vám možná nebude chtít spát při zhasnutém světle.

Horory s nadpřirozenými jevy

Netflix se stal synonymem pro hororové maratony a to z dobrého důvodu. Nabízí nepřeberné množství strašidelných filmů, od krvavých slasherů po psychologické thrillery. Ale co když toužíte po něčem, co vás bude děsit ještě dlouho poté, co zhasnete světla? Pak se ponořte do světa hororů s nadpřirozenými jevy na Netflixu.

Tato kategorie nabízí filmy, které vás zavedou do temných koutů lidské psychiky a za hranice reality. Setkáte se s démony, duchy, posedlými domy a dalšími nadpřirozenými entitami, které vám nahánějí husí kůži. Mezi nejoblíbenější horory s nadpřirozenými jevy na Netflixu patří například "V zajetí démonů", "Insidious", "Sinister" nebo "Ouija: Hra s ďáblem". Tyto filmy vás zaručeně zchladí až na kost a donutí vás spát s rozsvíceným světlem.

Pokud hledáte seznam hororů na Netflixu, které se věnují nadpřirozeným jevům, stačí zadat do vyhledávání klíčová slova jako "nadprírozeno", "duchové" nebo "démoni". Netflix vám nabídne širokou škálu filmů, ze kterých si zaručeně vyberete ten pravý, který uspokojí vaši touhu po hrůze.

Slasher horory pro fanoušky krve

Netflix je rájem pro fanoušky hororů, a pokud jde o slasher subžánr, rozhodně nezklame. Pro ty, kteří si libují v napětí, krvi a nečekaných zvratech, je tu nepřeberné množství filmů, ze kterých si můžete vybrat. Ať už máte náladu na klasiky jako "Halloween" s neúnavným Michaelem Myersem, nebo toužíte po něčem modernějším jako "Hush" s děsivým maskovaným vrahem, Netflix vás dostane.

Pro ty, kteří hledají něco méně známého, ale stejně děsivého, doporučujeme prozkoumat sekci "Skryté drahokamy". Tam najdete filmy jako "Creep" a "Creep 2", které vás zaručeně zchladí až na kost. A pokud máte chuť na něco trochu jiného, zkuste "The Babysitter", černou komedii s hororovými prvky, která vás pobaví a vyděsí zároveň.

Nezapomeňte, že seznam hororů na Netflixu se neustále mění, takže se vyplatí ho pravidelně kontrolovat a objevovat nové filmy. Ať už je vaše tolerance krve jakákoli, na Netflixu si určitě najdete slasher, který uspokojí vaše hororové choutky.

Found footage horory pro autentický zážitek

Netflix nabízí širokou škálu hororových filmů, ale found footage žánr přináší unikátní úroveň děsu. Tyto filmy, natočené jako amatérské záběry, stírají hranici mezi fikcí a realitou a nechávají diváky zpochybňovat, co je skutečné a co ne.

Mezi nejlepší found footage horory na Netflixu patří "Záhada Blair Witch", který definoval žánr svým syrovým a znepokojivým stylem. Dalším děsivým zážitkem je "Paranormální aktivita", film, který využívá noční vidění a bezpečnostní kamery k zachycení děsivých nadpřirozených jevů. "REC" je španělský horor, který sleduje televizní štáb uvězněný v bytovém domě s nakaženými obyvateli. Pro fanoušky monster filmů je tu "Cloverfield", který ukazuje invazi obřího monstra do New Yorku z pohledu skupiny přátel.

Tyto filmy, ačkoliv se liší tématem a stylem, sdílejí prvky realismu a napětí, které jsou pro found footage horory typické. Nízkorozpočtový vzhled, roztřesená kamera a improvizované dialogy vytvářejí iluzi autenticity, která vtáhne diváky do děje a zanechá je v napětí až do konce.

Horory z celého světa

Netflix se stal králem streamovacích služeb a jeho knihovna hororů je ohromující. Ať už máte rádi krvavé slasher filmy, psychologické thrillery nebo děsivé nadpřirozené příběhy, Netflix má pro vás něco. Pro ty, kteří hledají děs z celého světa, je tu pár tipů. "Verónica" ze Španělska vás zavede do světa Ouija a děsivých následků. Pro fanoušky zombie filmů s netradičním nádechem je tu "Cargo" z Austrálie, kde otcovská láska nezná mezí ani během zombie apokalypsy. Z Francie pochází "Raw", film o vegetariánce, která po rituálu na vysoké škole objeví děsivou chuť na maso. Pokud máte rádi horory inspirované skutečnými událostmi, nenechte si ujít "The Conjuring" z USA, příběh o paranormálních vyšetřovatelích Ed a Lorraine Warrenových. A pro ty, kteří se rádi bojí u něčeho blízkého domovu, je tu "Polednice" z Polska, děsivý příběh o starodávném démonu, který se živí lidským smutkem. Toto je jen malý výběr z bohaté nabídky hororů na Netflixu. Takže si udělejte popcorn, zhasněte světla a připravte se na pořádnou dávku strachu z celého světa.

Tipy na hororovou noc s Netflixem

Halloween se blíží a vy stále nemáte plán? Co takhle noc plná děsu s Netflixem? Vybrat ten správný horor ale může dát zabrat. Netflix nabízí hory hororů, od krvavých slasherů po psychologické thrillery, které vám nedají spát. Abychom vám výběr usnadnili, připravili jsme si pro vás pár tipů.

Začněme klasikou. "Osvícení" s Jackem Nicholsonem v hlavní roli je povinností pro všechny fanoušky hororu. Pokud máte rádi duchařské příběhy, nenechte si ujít "V zajetí démonů". Pro milovníky monster doporučujeme "Tiché místo", kde je zvuk vaším nepřítelem. Chcete se bát a zároveň se trochu zasmát? "Zombieland" je trefa do černého.

Nebojte se experimentovat a objevovat nové kousky. Netflix pravidelně přidává nové horory, takže si určitě vyberete. Prozkoumejte různé kategorie, čtěte recenze a nechte se inspirovat doporučeními.

Ať už zvolíte jakýkoli horor, nezapomeňte na popcorn, deku a dobrou společnost. Příjemné (a děsivé) pokoukání!

Publikováno: 20. 06. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor: AloisNebel

Tagy: horory na netflixu | seznam hororů na netflixu