Městské kulturní středisko Havířov: Pulzující srdce kultury

Městské Kulturní Středisko Havířov

Program pro všechny generace

Městské kulturní středisko Havířov, zkráceně MKS Havířov, je srdcem kulturního dění ve městě. Jeho program je pestrý a nabízí něco pro každou generaci. Pro nejmenší návštěvníky jsou tu pohádky, divadelní představení a výtvarné dílny. Děti se zabaví a zároveň rozvíjí svou kreativitu a fantazii. Pro starší děti a mládež MKS Havířov pořádá koncerty, filmové projekce a workshopy. Mladí lidé se tak mohou seznámit s různými žánry a uměleckými směry.

Dospělí si přijdou na své na divadelních představeních, koncertech klasické hudby, jazzových a folkových večerech. MKS Havířov myslí i na seniory, pro které připravuje besedy, přednášky a taneční odpoledne.

Městské kulturní středisko v Havířově je místem setkávání, zábavy a poznání pro všechny věkové kategorie.

Kino Centrum: Filmy pro malé i velké

Městské kulturní středisko Havířov, zkráceně MKSH, je srdcem kulturního dění ve městě. Kromě divadelních představení, koncertů a výstav se pyšní také kinem Centrum. Kino Centrum v Havířově, spravované MKSH, nabízí pestrý program pro malé i velké filmové nadšence. Na repertoáru najdete nejnovější filmové trháky, ale i artové snímky a filmy pro děti. MKSH si zakládá na kvalitě promítání a příjemném prostředí kina Centrum. Díky moderní projekční technice si diváci užijí filmy v té nejlepší kvalitě obrazu i zvuku. Kino Centrum je tak ideálním místem pro strávení příjemného odpoledne s rodinou nebo přáteli. Sledujte program MKSH a nenechte si ujít filmové novinky ani oblíbené klasiky na plátně kina Centrum.

Divadelní představení a koncerty

Městské kulturní středisko Havířov a Městské kulturní středisko v Havířově, to jsou dvě jména pro jedno a to samé místo, které je srdcem kulturního dění ve městě. Ať už hledáte divadelní představení pro sebe, pro celou rodinu nebo chcete zažít neopakovatelnou atmosféru koncertu, Městské kulturní středisko Havířov je tou správnou adresou.

Na jevišti Městského kulturního střediska Havířov se pravidelně střídají profesionální divadelní soubory z celé České republiky s lokálními amatérskými spolky. Díky tomu si diváci mohou vychutnat jak klasická divadelní představení, tak i moderní hry a experimentální projekty. Pro rodiny s dětmi Městské kulturní středisko Havířov připravuje pohádky a loutková divadla, která potěší malé i velké diváky.

Kromě divadelních představení Městské kulturní středisko Havířov pořádá také koncerty různých žánrů. Od jazzu a swingu, přes populární hudbu až po vážnou hudbu, každý si zde najde to své. Městské kulturní středisko Havířov je tak ideálním místem pro setkávání s přáteli, pro romantický večer ve dvou nebo pro kulturní zážitek s celou rodinou.

městské kulturní středisko havířov

Výstavy a vernisáže

Městské kulturní středisko Havířov (MKZ Havířov) je centrem kulturního dění ve městě. Po celý rok se zde konají nejrůznější výstavy a vernisáže, které lákají obyvatele i návštěvníky města. MKZ Havířov se pyšní svými moderními výstavními prostory, které poskytují ideální zázemí pro prezentaci děl jak zavedených umělců, tak i talentovaných nováčků.

V Městském kulturním středisku v Havířově se pravidelně konají výstavy obrazů, fotografií, soch a dalších uměleckých děl. Vernisáže, které zahájení výstav doprovázejí, jsou vždy vítanou příležitostí k setkání s umělci, k diskuzi o umění a k příjemnému kulturnímu zážitku. MKZ Havířov se snaží oslovit široké spektrum návštěvníků, a proto jsou zde k vidění výstavy nejrůznějších žánrů a stylů. Od klasické malby, přes moderní abstraktní umění až po fotografie zachycující krásu okolního světa.

Kalendář akcí MKZ Havířov je vždy nabitý zajímavými výstavami a vernisážemi. Návštěvníci se tak mohou těšit na setkání s uměním v jeho nejrůznějších podobách.

Taneční kurzy a workshopy

Městské kulturní středisko Havířov a Městské kulturní středisko v Havířově jsou proslulá svou nabídkou tanečních kurzů a workshopů pro všechny věkové kategorie a úrovně. Začátečníci se mohou naučit základy standardních tanců, latinskoamerických rytmů nebo moderních stylů, jako je street dance a hip hop. Pokročilí tanečníci si zdokonalí techniku a choreografie v kurzech zaměřených na jazz dance, contemporary, balet a další. Workshopy s profesionálními lektory z celé České republiky i ze zahraničí nabízejí intenzivní trénink a jedinečnou příležitost proniknout do tajů různých tanečních stylů. Městské kulturní středisko Havířov a Městské kulturní středisko v Havířově pravidelně pořádají taneční vystoupení a přehlídky, kde účastníci kurzů a workshopů prezentují své dovednosti a talent široké veřejnosti.

Vlastnost Městské kulturní středisko Havířov
Typ budovy Kulturní centrum
Město Havířov

Klubovna pro seniory

Městské kulturní středisko Havířov, zkráceně MěKS Havířov, je důležitým centrem společenského a kulturního dění ve městě. Nabízí širokou škálu aktivit a programů pro všechny věkové kategorie, včetně seniorů. Právě pro ně je určena Klubovna pro seniory, která se nachází přímo v budově MěKS Havířov. Klubovna poskytuje seniorům příjemné a přátelské prostředí, kde se mohou scházet, trávit volný čas a účastnit se různých aktivit.

městské kulturní středisko havířov

MěKS Havířov pro seniory pořádá pravidelná setkání, přednášky, besedy, kurzy a workshopy. Oblíbené jsou například kurzy vaření, ručních prací, počítačové gramotnosti nebo jazykové kurzy. Pro aktivní seniory jsou k dispozici sportovní aktivity, jako je cvičení, jóga nebo turistika. Klubovna pro seniory v MěKS Havířov je tak ideálním místem, kde si senioři mohou rozšířit své znalosti, zdokonalit se v různých dovednostech, udržovat se v kondici a především trávit čas v příjemné společnosti svých vrstevníků.

Dětské kroužky a aktivity

Městské kulturní středisko Havířov a Městské kulturní středisko v Havířově jsou skvělým místem pro rozvoj talentů a zájmů vašich dětí. Nabízíme širokou škálu kroužků a aktivit pro všechny věkové kategorie, od nejmenších až po teenagery. Děti si u nás mohou vyzkoušet tanec, zpěv, hru na hudební nástroj, výtvarné umění, divadlo a mnoho dalšího. Naše zkušené lektorky a lektoři se postarají o to, aby se vaše ratolesti v kroužcích cítily dobře, rozvíjely své dovednosti a hlavně si to užily. Pro ty nejmenší nabízíme například hravé hudební kurzy, výtvarné dílničky nebo pohádkové divadlo. Starší děti se mohou zapojit do tanečních skupin různých stylů, kurzů hry na kytaru, klavír nebo bicí, dramatického kroužku nebo keramiky. V Městském kulturním středisku Havířov a Městském kulturním středisku v Havířově věříme, že každý má talent a že je důležité ho rozvíjet. Proto se snažíme vytvářet inspirativní a podnětné prostředí, kde se děti cítí dobře a kde se mohou učit novým věcem. Neváhejte a přijďte se s dětmi podívat na některý z našich kroužků. Rádi vám poskytneme více informací a pomůžeme s výběrem toho pravého kroužku pro vaše dítě.

Letní scéna a festivaly

Městské kulturní středisko Havířov a Městské kulturní středisko v Havířově jsou v letních měsících centrem kulturního dění. Letní scéna Městského kulturního střediska Havířov tradičně hostí přehlídku divadelních představení pod širým nebem. Programová nabídka je pestrá, od klasických her až po moderní taneční představení. Festivaly, které Městské kulturní středisko v Havířově pořádá, lákají návštěvníky z celého regionu. Mezi nejoblíbenější patří folklorní festival, který představuje lidovou hudbu a tance z různých koutů České republiky. Pro milovníky filmové hudby je tu pak festival filmových melodií, kde zaznívají ty nejznámější filmové soundtracky v podání živého orchestru. Letní scéna a festivaly Městského kulturního střediska Havířov a Městského kulturního střediska v Havířově nabízejí nezapomenutelné kulturní zážitky pro všechny věkové kategorie.

městské kulturní středisko havířov

Vstupenky a rezervace online

Městské kulturní středisko Havířov nabízí pohodlný způsob nákupu vstupenek na své akce prostřednictvím online rezervačního systému. Zákazníci si tak mohou zajistit svá místa na divadelní představení, koncerty, filmová promítání a další kulturní události z pohodlí domova. Rezervační systém je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a umožňuje vybrat si z dostupných sedadel, prohlédnout si ceny a provést platbu online.

Po dokončení rezervace obdrží zákazník e-mailem elektronickou vstupenku, kterou se prokáže při vstupu na akci. Městské kulturní středisko v Havířově umožňuje také osobní vyzvednutí vstupenek v pokladně kulturního domu během otevírací doby. Platba v pokladně je možná v hotovosti i platební kartou.

Pro více informací o vstupenkách a rezervacích online navštivte webové stránky Městského kulturního střediska Havířov nebo kontaktujte informační centrum.

Dostupnost a bezbariérový přístup

Městské kulturní středisko Havířov se snaží zpřístupnit své prostory a akce co nejširší veřejnosti, a to včetně osob se zdravotním postižením. Pro usnadnění jejich návštěvy disponuje budova Městského kulturního střediska Havířov výtahem, bezbariérovými toaletami a vyhrazenými místy pro vozíčkáře v sále.

Pro nevidomé a slabozraké návštěvníky jsou k dispozici hmatové navigační prvky a informační materiály v Braillově písmu. Služby Městského kulturního střediska v Havířově jsou tak dostupné opravdu každému. Přesný rozsah bezbariérového přístupu se liší v závislosti na konkrétní budově a akci. Doporučujeme proto ověřit si dostupnost předem na webových stránkách Městského kulturního střediska Havířov nebo telefonicky.

Spolupráce s místními umělci

Městské kulturní středisko Havířov (MKS Havířov) si klade za cíl podporovat a rozvíjet kulturní dění ve městě. Nedílnou součástí této snahy je i úzká spolupráce s místními umělci a tvůrci. MKS Havířov jim poskytuje prostory pro prezentaci jejich tvorby, ať už se jedná o výstavy, koncerty, divadelní představení nebo jiné kulturní akce.

městské kulturní středisko havířov

Prostřednictvím workshopů, seminářů a setkání se MKS Havířov snaží vytvářet platformu pro sdílení zkušeností a navazování kontaktů mezi umělci napříč obory. Důležitým aspektem je i podpora mladých talentů, kterým MKS Havířov umožňuje prezentovat svou tvorbu a získávat cenné zkušenosti.

Spolupráce s místními umělci je pro Městské kulturní středisko v Havířově klíčová. Díky ní se daří obohacovat kulturní nabídku města a vytvářet prostor pro setkávání a dialog mezi umělci a veřejností. MKS Havířov se tak stává důležitým centrem kulturního dění v regionu.

Podpora kulturního dění v Havířově

Město Havířov se může pochlubit bohatým kulturním životem, na jehož rozvoji se významně podílí Městské kulturní středisko Havířov (MKS). Tato instituce, sídlící v samém srdci města, je centrem kulturního dění a nabízí pestrou škálu aktivit pro všechny věkové kategorie. MKS Havířov je místem setkávání, inspirace a zábavy.

MKS Havířov organizuje a podporuje širokou škálu kulturních akcí, od divadelních představení, koncertů, výstav a filmových projekcí až po workshopy, přednášky a vzdělávací programy. MKS Havířov je domovem několika uměleckých souborů, které se pravidelně účastní festivalů a přehlídek. Mezi nejznámější patří Divadelní soubor Pod okapem, Pěvecký sbor Permoník a Taneční soubor Radost.

Městské kulturní středisko v Havířově klade důraz na podporu lokálních umělců a tvůrců. Poskytuje jim prostory pro prezentaci jejich tvorby a pomáhá jim s realizací jejich projektů. MKS Havířov je tak důležitým partnerem pro rozvoj kulturního a kreativního průmyslu v regionu.

MKS Havířov je místem, kde se snoubí tradice s modernou. Jeho cílem je přinášet kvalitní kulturní zážitky pro širokou veřejnost a zároveň podporovat rozvoj místní kulturní scény.