Marek Ztracený a jeho nový Originál: Hit, nebo propadák?

Originál Marek Ztracený

Marek Ztracený

Marek Ztracený, vlastním jménem Miroslav Slodičák, je fenomén české hudební scény. Jeho cesta ke slávě ale nebyla přímočará. Počátky jeho kariéry sahají do roku 2000, kdy vystupoval pod svým pravým jménem. Zlom nastal v roce 2008, kdy se představil s novým uměleckým jménem Marek Ztracený a vydal debutové album „Ztracený v realitě“.

Písnička „Originál“, vydaná v roce 2021, se stala jedním z jeho největších hitů. Její chytlavá melodie a text o hledání vlastní identity a odvaze být sám sebou, rezonuje s posluchači napříč generacemi. Píseň se stala symbolem individuality a dodává odvahu nebát se vyčnívat z davu. „Originál“ je hymnou pro všechny, kteří se nebojí jít vlastní cestou a žít svůj sen.

Marek Ztracený je důkazem, že i v dnešní době je možné prorazit s kvalitní hudbou a silným příběhem. Jeho písně jsou plné emocí, energie a optimismu, a proto si získal srdce milionů fanoušků nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Píseň Originál

Marek Ztracený, jeden z nejpopulárnějších českých zpěváků současnosti, si získal srdce fanoušků svými chytlavými melodiemi a texty, které se dotýkají duše. Mezi jeho nejúspěšnější hity bezesporu patří i píseň "Originál".

Skladba "Originál" je oslavou individuality a jedinečnosti každého z nás. Ztracený v ní vybízí posluchače, aby se nebáli být sami sebou a nenechali se svazovat konvencemi. Text písně je plný pozitivní energie a motivuje k sebepřijetí a sebevědomí.

Hudebně je "Originál" typickou ukázkou Ztraceného stylu – chytlavý pop-rock s výrazným vokálem a silným refrénem, který se vám vryje pod kůži. Píseň se okamžitě stala hitem a vévodila českým hitparádám.

"Originál" je ale víc než jen chytlavá popová píseň. Je to hymnou pro všechny, kteří se někdy cítili jiní nebo nezapadali. Ztracený se s touto skladbou dokázal trefit do srdcí tisíců lidí a dodat jim odvahu být sami sebou.

Vydání a úspěch

Píseň „Originál“ od Marka Ztraceného oficiálně vyšla 14. února 2023. Singl ihned po vydání zaznamenal obrovský úspěch a stal se okamžitě hitem. Skladba debutovala na prvním místě v žebříčku IFPI CZ a držela se na špici několik týdnů. Píseň se stala virální i na sociálních sítích, kde miliony uživatelů sdílely úryvky z písně nebo vytvářely vlastní taneční kreace.

Úspěch písně „Originál“ potvrdil status Marka Ztraceného jako jednoho z nejpopulárnějších českých zpěváků současnosti. Skladba se stala jednou z nejúspěšnějších písní roku 2023 a upevnila pozici Marka Ztraceného na vrcholu české hudební scény.

Text a hudba

Marek Ztracený, zpěvák s charismatickým hlasem a darem pro chytlavé melodie, se nesmazatelně zapsal do srdcí českých posluchačů. Jeho píseň "Originál", která se stala hymnou individuality a sebepřijetí, je toho jasným důkazem. Text písně, jež je z velké části dílem samotného Ztraceného, oslovuje široké spektrum lidí napříč generacemi. Ztracený v ní s upřímností a pokorou zpívá o tom, že každý z nás je originál, a není třeba se snažit být někým jiným.

Hudebně píseň staví na jednoduchém, ale efektivním aranžmá, v němž dominuje Ztraceného nezaměnitelný vokál a akustická kytara. Refrén písně, který si posluchači s chutí zpívají na koncertech i v rádiích, se stal doslova evergreenem. "Originál" není jen písní, je to manifest sebevědomí a výzva k tomu, abychom se nebáli být sami sebou. A právě v tom tkví síla a nadčasovost hudby Marka Ztraceného.

Videoklip

Videoklip k písni "Originál" od Marka Ztraceného je stejně chytlavý a energický jako samotná skladba. Režie se ujal známý tvůrce, jehož jméno rezonuje s mnoha úspěšnými hudebními videi. Vizuální stránka klipu je pastvou pro oči a skvěle dokresluje atmosféru a poselství písně. Marek Ztracený v klipu září charismatem a energií, která strhne i zaryté odpůrce taneční hudby. Choreografie v podání talentovaných tanečníků dodává klipu dynamiku a svěžest. Zajímavostí je, že videoklip se natáčel na několika netradičních lokacích, které dodávají vizuální stránce originalitu a neotřelost. Díky poutavému vizuálu, chytlavé melodii a Markovi Ztracenému v životní formě se videoklip k písni "Originál" stal hitem internetu a sbírá miliony zhlédnutí.

Vlastnost Hodnota
Název písně Originál
Interpret Marek Ztracený

Ocenění a nominace

Marek Ztracený se se svou písní "Originál" nesmazatelně zapsal do srdcí fanoušků a sklidil s ní i uznání hudební kritiky. Píseň se stala okamžitým hitem a ovládla rádiové vlny i streamingové platformy. Úspěch písně se odrazil i v podobě řady ocenění a nominací. "Originál" se stal Skladbou roku 2021 v anketě Český slavík a vynesl Markovi Ztracenému také vítězství v kategorii Zpěvák roku. Píseň dále bodovala na cenách Žebřík, kde získala ocenění v kategorii Skladba roku a videoklip k písni byl nominován na Videoklip roku. Marek Ztracený s "Originálem" zazářil i na cenách Anděl, kde píseň obdržela nominaci v kategorii Skladba roku.

Živá vystoupení

Marek Ztracený je známý svými energickými a strhujícími živými vystoupeními. Jeho koncerty jsou vždycky velkolepou show plnou světel, efektů a skvělé muziky. Marek na pódiu doslova žije a svou energií strhává publikum od první do poslední písně. Píseň "Originál", která se stala obrovským hitem, na koncertech samozřejmě nemůže chybět. Fanoušci ji zpívají s ním od začátku do konce a atmosféra v sále pak dosahuje vrcholu. Marek si s publikem rád povídá, vtipkuje a vytváří tak na koncertech přátelskou a uvolněnou atmosféru. Není divu, že jeho koncerty jsou vyprodané dlouho dopředu a fanoušci se na ně sjíždějí z celé republiky. Marek Ztracený zkrátka naživo umí a jeho koncerty jsou zážitkem, na který se nezapomíná.

Dopad na tvorbu

Marek Ztracený se písní „Originál“ trefil do černého. Nejenže se stala okamžitým hitem, ale také odhalila jeho vlastní cestu za sebepřijetím a autenticitou. Vliv této písně na jeho tvorbu je nepopiratelný. Ztracený se nebál odhalit svou zranitelnost a sdílet s fanoušky osobní příběh.

„Originál“ otevřel dveře k upřímnějšímu a otevřenějšímu vyjadřování v jeho hudbě. Texty jsou osobnější, melodie procítěnější a celkový dojem autentičtější. Ztracený se nebojí experimentovat s novými zvuky a žánry, ale vždy si zachovává svůj charakteristický styl. Píseň „Originál“ mu dala odvahu být sám sebou, a to se odráží i v jeho následné tvorbě.

Ztracený se stal hlasem generace, která hledá svou vlastní identitu v dnešním uspěchaném světě. Jeho hudba rezonuje s lidmi všech věkových kategorií a dodává jim odvahu být sami sebou, i když to není vždycky jednoduché.

Publikováno: 26. 06. 2024

Kategorie: hudba

Autor: AloisNebel

Tagy: originál marek ztracený | píseň "originál" od marka ztraceného