Kultovní Chuck Norris filmy, které vás nakopnou

Chuck Norris Filmy

Neporazitelný hrdina akčních filmů

Akční filmy by bez hrdinů, kteří se umí poprat s desítkami nepřátel najednou a vyváznou z každé šlamastyky bez škrábnutí, nebyly zdaleka tak zábavné. Tito „neporazitelní“ hrdinové, ať už je to John Rambo, John McClane, nebo Ethan Hunt, se stali ikonami žánru a vzorem pro mnoho dalších postav. Jejich odolnost vůči zraněním a nadlidské schopnosti jsou samozřejmě přehnané pro filmové potřeby, ale právě tato nadsázka a humor z nich dělají tak oblíbené postavy. Vždyť kdo by si někdy nepřál být alespoň na chvíli tak cool a nezastavitelný jako oni?

Od karate mistra k filmové hvězdě

Cesta od mistra bojových umění k filmové hvězdě nebývá snadná, ale někteří ji zvládnou bravurně. Intenzivní trénink, disciplína a oddanost karate se stávají pevnými základy pro náročnou kariéru před kamerou. Fyzická zdatnost a schopnost zvládat komplexní choreografie bojových scén otevírají dveře do světa filmu. Charisma, herecký talent a charisma pak rozhodují o tom, zda se z karatisty stane uznávaná filmová hvězda.

Kultovní klasiky: Delta Force, Missing in Action

Dnes se podíváme na dvě akční pecky, které definovaly žánr v 80. letech – Delta Force a Missing in Action. Delta Force, s hvězdným duem Chuck Norris a Lee Marvin, nás zavedla do světa protiteroristických operací. Film se stal okamžitým hitem díky napínavé akci a charismatickým hrdinům. Missing in Action, s Chuckem Norrisem v hlavní roli, se zaměřil na vietnamskou válku a osud amerických válečných zajatců. Norrisovo bojové umění a drsný vzhled z něj udělaly akční ikonu a film si získal kultovní status i přes kontroverzní téma. Obě série se dočkaly několika pokračování, ale originály zůstávají nepřekonané.

Nezapomenutelné hlášky a internetové memy

"Marečku, podejte mi tužku!" Kdo by neznal tuto legendární hlášku z filmu Vesničko má středisková? Stejně tak nezapomenutelný je i pan Lorenc a jeho "Hliník se odstěhoval do Humpolce." Tyto a mnohé další filmové hlášky se staly nedílnou součástí české popkultury a žijí si vlastním životem i na internetu, kde se z nich staly oblíbené memy. Stačí zmínit "Takovejch pecek, a já blbec si koupil sportovní boty" z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje! a hned si vybavíme scénu s botami plnými děr. Internet a sociální sítě daly filmovým hláškám nový rozměr a možnost šířit se rychlostí blesku.

Chuck Norris dnes: herec, producent, legenda

Chuck Norris, akční hrdina 80. let, je dnes legendou. Proslavil se filmy jako "Drakův hněv" po boku Bruce Leeho a sérií "Missing in Action". Norris se narodil v roce 1940 a v mládí se věnoval bojovým uměním. V 70. letech se prosadil v Hollywoodu a stal se ikonou akčních filmů. Dnes se věnuje spíše produkci a charitativní činnosti. Jeho jméno je stále synonymem pro sílu a neohroženost.

Publikováno: 08. 06. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor: info@mbusiness.cz

Tagy: chuck norris filmy | filmy s hercem chuckem norrisem