Kino Vesmír Pelhřimov: Hvězdné zážitky pod hvězdným nebem

Kino Vesmír Pelhřimov

Kino Vesmír: Kulturní stálice Pelhřimova

Kino Vesmír v Pelhřimově, to není jen obyčejné kino. Je to kulturní stálice, která už desítky let baví a obohacuje obyvatele Pelhřimova i jeho okolí. Svou historií sahající až do první poloviny 20. století se stalo neodmyslitelnou součástí kulturního dění ve městě. Kino Vesmír prošlo v průběhu let mnoha proměnami, ale vždy si zachovalo svůj osobitý ráz a rodinnou atmosféru. Dnes nabízí moderní zázemí s kvalitním zvukem a obrazem, které uspokojí i náročné diváky. Na programu nechybí nejnovější filmové trháky, ale i artové snímky, dokumenty a pohádky pro nejmenší. Kino Vesmír je zkrátka místem, kde si každý najde to své. Kromě promítání filmů se zde konají i další kulturní akce, jako jsou koncerty, divadelní představení nebo besedy s osobnostmi. Kino Vesmír je tak živým centrem kultury, které spojuje lidi všech generací.

Historie a proměny kina

Kino Vesmír v Pelhřimově, to není jen tak obyčejné kino. Jeho příběh se začal psát už v roce 1914, kdy byl v Pelhřimově otevřen první biograf. Ten tehdy sídlil v budově hotelu Zlatá hvězda a nabízel divákům fascinující pohled do světa němého filmu. V průběhu let se kino několikrát stěhovalo a měnilo svůj název. V roce 1953 se konečně usídlilo v budově bývalého divadla na Masarykově náměstí a získalo své ikonické jméno – Vesmír.

Nová éra pro Vesmír nastala v 60. letech, kdy prošlo rozsáhlou rekonstrukcí a bylo vybaveno nejmodernější technikou. Diváci si tak mohli vychutnat filmy ve formátu Cinemascope a s úžasným stereofonním zvukem. Kino se stalo centrem kulturního dění ve městě, místem setkávání a nezapomenutelných filmových zážitků. Po roce 1989 prošlo kino Vesmír dalšími úpravami, aby drželo krok s dobou a požadavky diváků. Byla zmodernizována projekční technika, zvukový systém a zútulněn interiér. Dnes kino Vesmír nabízí divákům komfortní zážitek z filmového umění v digitální kvalitě a s prostorovým zvukem.

Moderní vybavení a komfort

Kino Vesmír v Pelhřimově prošlo v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí, jejímž cílem bylo nabídnout divákům moderní a komfortní prostředí. Kino dnes disponuje nejmodernější projekční a zvukovou technikou, která zaručuje nezapomenutelný filmový zážitek. Diváci se mohou těšit na brilantní obraz v rozlišení 4K a na prostorový zvuk Dolby Atmos, který je vtáhne přímo do děje filmu. Sály Kina Vesmír jsou vybaveny pohodlnými sedadly s dostatkem místa pro nohy. Pro ještě větší komfort jsou k dispozici i VIP sedadla s polohovatelnými opěradly. Kino myslí i na handicapované návštěvníky, pro které je zajištěn bezbariérový přístup a speciální místa v sále. Kromě špičkového technického vybavení nabízí Kino Vesmír i příjemné prostředí. Vkusně zařízený interiér a ochotný personál navodí tu správnou atmosféru pro sledování filmů.

kino vesmír pelhřimov
Funkce Kino Vesmír Pelhřimov Kino XYZ (Příklad)
Počet sálů 2 4
3D projekce Ano Ano

Pestrý program pro všechny

Kino Vesmír Pelhřimov a Kino Vesmír v Pelhřimově, to je záruka pestrého programu pro všechny věkové kategorie a filmové chutě. Na své si přijdou milovníci hollywoodských trháků, artových snímků i dokumentů. Děti potěší pravidelné projekce pohádek a animovaných filmů, a to nejen v českém znění.

Pro náročnější diváky kino pravidelně pořádá filmové kluby a festivaly s tematikou od českých filmových klasiků až po současnou světovou kinematografii. Nechybí ani projekce doplněné o besedy s tvůrci či odborníky.

Kromě filmového programu Kino Vesmír Pelhřimov nabízí i další kulturní akce, jako jsou koncerty, divadelní představení či výstavy. Kino se tak stává kulturním centrem města, kde si každý najde to své.

Ať už se chystáte na romantickou komedii ve dvou, napínavý thriller s přáteli nebo pohádku s dětmi, Kino Vesmír Pelhřimov je tou pravou volbou. Díky modernímu vybavení a příjemnému prostředí si filmový zážitek užijete naplno.

Filmové premiéry a festivaly

Kino Vesmír Pelhřimov a Kino Vesmír v Pelhřimově, to je synonymum pro filmové zážitky v Pelhřimově. Kromě promítání filmů pro širokou veřejnost se kina aktivně zapojují do festivalového dění a nabízejí premiéry českých i zahraničních snímků. Diváci se tak můžou těšit na předpremiérová promítání, často i za účasti tvůrců, a užít si jedinečnou atmosféru filmového světa. Kino Vesmír Pelhřimov a Kino Vesmír v Pelhřimově spolupracují s distributory a festivalovými organizátory, aby divákům nabídly co nejpestřejší a nejaktuálnější filmový program. Díky tomu se pelhřimovská kina stala důležitým kulturním centrem, které přitahuje filmové fanoušky z celého regionu.

Podpora lokálních filmařů

Kino Vesmír Pelhřimov, to je ale taky Kino Vesmír v Pelhřimově, chápeme se, že jo? No, tak tohle kino, to není jenom o velkofilmech z Hollywoodu. To je bašta pro všechny filmové nadšence, a to včetně těch, co to s filmem myslí vážně a rovnou si ho sami točí. Kino Vesmír se totiž aktivně zapojuje do podpory lokálních filmařů. A co to znamená v praxi? Tak třeba promítání jejich děl. Ať už jde o krátké filmy, dokumenty nebo třeba studentské cvičení, Kino Vesmír jim dává prostor zazářit před publikem. A to není všechno. Kino taky pořádá workshopy a besedy s filmovými profesionály, kde se ti, co to s filmem myslí vážně, můžou něco přiučit a načerpat inspiraci. A víte co? Kino Vesmír je i partnerem různých filmových festivalů a přehlídek, které se zaměřují právě na lokální tvorbu. Takže pokud jste z Pelhřimova a okolí a máte rádi film, víte, kam se vydat.

kino vesmír pelhřimov

Kino jako místo setkávání

Kino Vesmír Pelhřimov a Kino Vesmír v Pelhřimově, to není jen o sledování filmů. Je to místo, kde se potkávají filmoví nadšenci, rodiny i přátelé. Kino se stalo centrem kulturního dění ve městě a nabízí mnohem víc než jen promítání na plátně. Pravidelně se zde konají filmové festivaly, besedy s tvůrci, filmové workshopy a další doprovodné akce. Díky tomu se z kina stává živý prostor pro setkávání a sdílení zážitků. Atmosféra kina je jedinečná. Vůně popcornu, tlumené světlo a očekávání před začátkem filmu vytváří neopakovatelnou atmosféru. Po skončení promítání pak následují debaty o filmu, sdílení dojmů a názorů. Kino Vesmír se tak stává místem, kde se propojuje filmová vášeň s přátelským a inspirativním prostředím. Ať už se chystáte na romantickou komedii, napínavý thriller nebo animovaný film pro celou rodinu, v Kině Vesmír v Pelhřimově si užijete nejen film, ale i příjemnou atmosféru a možnost potkat se s lidmi, kteří sdílejí vaši vášeň pro film.

Vzdělávací programy pro školy

Kino Vesmír Pelhřimov a Kino Vesmír v Pelhřimově si uvědomují důležitost vzdělávání a nabízejí proto pestrou škálu vzdělávacích programů pro školy všech stupňů. Programy jsou uzpůsobeny věku žáků a studentů a zahrnují projekce filmů s doprovodnými přednáškami a workshopy.

Žáci mateřských a základních škol se mohou těšit na filmové pohádky s naučným přesahem, které jim hravou formou přiblíží důležitá témata jako je přátelství, tolerance nebo ochrana životního prostředí. Pro starší studenty jsou připraveny dokumentární filmy s diskusí na aktuální společenská témata, filmové adaptace literárních děl nebo projekce zaměřené na filmovou historii a tvorbu.

Vzdělávací programy Kina Vesmír Pelhřimov a Kina Vesmír v Pelhřimově pomáhají rozvíjet kritické myšlení, kreativitu a mediální gramotnost studentů. Zároveň jim umožňují sdílet své názory a zážitky s ostatními a prohlubovat tak své znalosti a dovednosti v kolektivu.

kino vesmír pelhřimov

Kino Vesmír v Pelhřimově, to není jen plátno a projektor, to je brána do světů snů, fantazie a emocí, které v nás rezonují ještě dlouho po skončení promítání.

Anežka Nováková

Speciální projekce a akce

Kino Vesmír Pelhřimov a Kino Vesmír v Pelhřimově, to není jen o sledování filmů. Pravidelně se zde konají speciální projekce a akce pro všechny věkové kategorie. Děti se mohou těšit na filmové projekce s pohádkovými hrdiny, doplněné o zábavný program a soutěže. Pro dospělé diváky kino připravuje filmové kluby s diskuzemi, premiéry s tvůrci a další doprovodné akce. Oblíbené jsou také tematické filmové přehlídky, zaměřené například na dokumentární filmy, české klasiky nebo světovou kinematografii. Kino Vesmír Pelhřimov a Kino Vesmír v Pelhřimově se tak stávají místem setkávání a kulturního vyžití pro širokou veřejnost.

Dostupnost a otevírací doba

Kino Vesmír v Pelhřimově, to je svět filmových zážitků, který je vám k dispozici prakticky každý den. Otevírací doba se liší podle aktuálního programu, proto doporučujeme vždycky mrknout na webové stránky kina nebo na plakáty před kinem. Tam najdete přesné informace o začátcích jednotlivých představení. Kino Vesmír se snaží vyjít vstříc všem filmovým fanouškům, a proto nabízí promítání v různých časech, ať už máte chuť na odpolední film s rodinou nebo večerní projekci s přáteli.

A co se týče dostupnosti, Kino Vesmír sídlí přímo v srdci Pelhřimova, takže ho snadno najdete. Pokud se chystáte autem, parkování je možné na přilehlých parkovištích. Pro ty, co preferují MHD, stačí vystoupit na zastávce "náměstí" a jste jen pár kroků od kina.

Vstupenky a ceny

Kino Vesmír Pelhřimov nabízí širokou škálu vstupenek za příznivé ceny. Cena vstupenky se liší dle typu promítání (2D, 3D), dne v týdnu a věku návštěvníka. Pro běžné 2D projekce se ceny pohybují od 120 Kč pro děti a seniory do 150 Kč pro dospělé. 3D projekce jsou o něco dražší, obvykle o 30-50 Kč. Kino Vesmír v Pelhřimově také nabízí zvýhodněné vstupné pro studenty, ZTP a držitele karet ISIC.

Rodiny s dětmi ocení speciální rodinné vstupenky, které vycházejí výhodněji než nákup jednotlivých lístků. Pro pravidelné návštěvníky je k dispozici věrnostní program, který umožňuje sbírat body a získávat slevy na vstupenky a občerstvení. Vstupenky je možné zakoupit online na webových stránkách kina, v mobilní aplikaci nebo přímo na pokladně kina. Platba je možná hotově i platební kartou.

kino vesmír pelhřimov

Kontakt a sociální sítě

Sledujte Kino Vesmír Pelhřimov na sociálních sítích a buďte v obraze o všem, co se u nás děje! Najdete nás na Facebooku pod názvem "Kino Vesmír Pelhřimov", kde pravidelně zveřejňujeme aktuální program, upoutávky na filmy, fotografie z akcí a další zajímavosti. Na Instagramu nás najdete pod jménem "@kinovesmirpelhrimov" a těšit se můžete na lákavé fotky z promítání, zákulisí kina i atmosféry z našich akcí.

Neváhejte nám napsat zprávu, sdílet své zážitky z návštěvy kina nebo se zeptat na cokoliv, co vás zajímá. Těšíme se na vaši návštěvu online i v sále našeho kina!

Publikováno: 28. 06. 2024

Kategorie: kultura

Autor: AloisNebel

Tagy: kino vesmír pelhřimov | kino vesmír v pelhřimově