Kino Hostivař láká na filmové lahůdky

Cinema Hostivar

Kino Hostivař: Kulturní centrum

Kino Hostivař není jen obyčejné kino. Je to kulturní centrum, které oživuje pražskou Hostivař už od roku 2007. Kromě nejnovějších filmových trháků ve 2D a 3D nabízí Kino Hostivař i bohatý doprovodný program. Pořádají se tu divadelní představení, koncerty, výstavy a workshopy pro děti i dospělé.

Kino disponuje moderními sály s pohodlnými sedačkami a špičkovou audiovizuální technikou. Díky tomu si zde vychutnáte filmy v té nejlepší kvalitě. Kromě klasické projekce se v Kině Hostivař konají i speciální projekce, jako jsou filmové maratony, předpremiéry nebo projekce s debatou s tvůrci.

Kino Hostivař myslí i na ty nejmenší. Každou sobotu a neděli dopoledne se promítají pohádky pro děti. Pro rodiny s dětmi je tu i dětský koutek, kde se zabaví i ti nejmenší. Kino je bezbariérové a nabízí i projekce s titulky pro neslyšící a audiodeskripcí pro nevidomé.

Kino Hostivař je zkrátka ideálním místem pro strávení příjemného odpoledne nebo večera s rodinou, přáteli nebo i o samotě.

Historie a proměny kina

Kino Hostivař, to není jen moderní multiplex s pohodlnými sedačkami a nejnovějšími filmovými technologiemi. Jeho historie sahá až do 50. let minulého století, kdy se v tehdejší dělnické čtvrti začala psát nová kapitola kulturního života. Původně komorní kino s jedním sálem, nesoucí jméno slavného českého herce Zdeňka Štěpánka, se stalo oblíbeným místem setkávání a odpočinku pro obyvatele Hostivaře. Promítaly se tu filmové novinky i klasiky, konaly se tu besedy s tvůrci a festivaly.

S postupem času a měnícími se nároky diváků prošlo kino několika rekonstrukcemi a modernizacemi. Z původního jednoho sálu se postupně stal multiplex s více sály, nabízející divákům širší výběr filmů a promítacích časů. Důležitým milníkem v historii kina bylo jeho přejmenování na Kino Cinema City Hostivař, které odráželo jeho začlenění do sítě moderních multiplexů.

I přes všechny proměny si Kino Cinema City Hostivař zachovalo svou přátelskou atmosféru a oblibu mezi diváky. Stále je místem, kde se lidé setkávají s přáteli, užívají si filmové zážitky a nechávají se unášet na vlně emocí.

Široká nabídka filmů

Kino Cinema City Hostivař se pyšní širokou nabídkou filmů pro všechny věkové kategorie a filmové chutě. Ať už jste fanoušky akčních trháků, romantických komedií, napínavých thrillerů, rodinných filmů nebo dokumentů, v Cinema City Hostivař si z programu vyberete. Multikino disponuje 12 sály s nejmodernější projekční a zvukovou technikou, která vám zaručí nezapomenutelný zážitek ze sledování filmu. Díky pravidelným premiérám a promítáním filmů v originálním znění s titulky si v Cinema City Hostivař užijete nejnovější filmové pecky i artové snímky.

Kromě klasických 2D projekcí nabízí kino i filmy ve 3D a ve speciálním formátu IMAX, který vás vtáhne do děje filmu díky obřímu plátnu a prostorovému zvuku. Pro náročné diváky je k dispozici VIP sál s komfortním sezením a občerstvením.

Cinema City Hostivař myslí i na rodiny s dětmi. Každou sobotu a neděli dopoledne se konají dětská promítání za zvýhodněné ceny, kde si ti nejmenší užijí pohádky a animované filmy.

Neváhejte a navštivte Kino Cinema City Hostivař, kde si zaručeně užijete skvělou zábavu pro celou rodinu.

Moderní technologie projekce

Kino Cinema Hostivař a jeho sesterské kino, Kino Hostivař, se pyšní implementací nejmodernějších projekčních technologií, které divákům zaručují nezapomenutelný filmový zážitek. Oba kinosály jsou vybaveny laserovými projektory, jež poskytují obraz s výjimečnou ostrostí, jasem a barevností. Diváci se tak mohou těšit na brilantní obraz s vysokým kontrastním poměrem a věrným podáním barev, ať už sledují nejnovější hollywoodský trhák, nebo nezávislý artový film. Technologie laserové projekce navíc zaručuje delší životnost projektoru a nižší nároky na údržbu.

Komfortní sály a sezení

V kině Cinema City Hostivař si užijete sledování filmů v maximálním pohodlí. Sály jsou vybaveny pohodlnými, prostornými sedadly s dostatkem místa pro nohy. Můžete se tak pohodlně usadit a vychutnat si film bez nepříjemného mačkání. Některé sály nabízejí i ​​možnost polohování sedadel pro ještě větší komfort. Ať už zvolíte klasické sezení, nebo si připlatíte za VIP zážitek, v kině Cinema City Hostivař si zaručeně odpočinete a užijete si filmový zážitek na maximum.

Bohatý doprovodný program

Kino Cinema City Hostivař není jen o sledování filmů, ale i o zážitcích, které přesahují plátno. Nabízí bohatý doprovodný program pro všechny věkové kategorie. Pravidelně se zde konají filmové festivaly, premiéry s tvůrci, besedy s osobnostmi filmového světa a workshopy pro malé i velké filmové nadšence. Děti se mohou těšit na filmové projekce s dabingem, interaktivní hry a soutěže. Pro dospělé jsou připraveny filmové projekce s degustacemi vín, tematické večery a koncerty. Kino Cinema City Hostivař spolupracuje s lokálními umělci a organizacemi, čímž podporuje kulturní dění v Hostivaři a okolí. Aktuální program doprovodných akcí najdete na webových stránkách kina a na sociálních sítích.

Festivaly a speciální akce

Kino Cinema City Hostivař, kromě standardní filmové nabídky, pravidelně hostí i řadu festivalů a speciálních akcí. Diváci se tak můžou těšit na filmové přehlídky zaměřené na konkrétní žánry, režiséry nebo země původu. Oblíbené jsou například festivaly dokumentárních filmů, animovaných snímků nebo přehlídky severské kinematografie. Pro fanoušky filmových klasiků kino pořádá projekce legendárních filmů na velkém plátně.

Kromě filmových festivalů se v Cinema City Hostivař konají i další doprovodné akce, jako jsou besedy s tvůrci, autogramiády nebo tematické workshopy. Pro rodiny s dětmi kino připravuje speciální projekce a programy, které zábavnou formou přibližují svět filmu i těm nejmenším divákům.

Aktuální program festivalů a speciálních akcí v Cinema City Hostivař najdete na webových stránkách kina nebo na jeho facebookovém profilu.

Občerstvení a kavárna

V kině Cinema City Hostivař si na své přijdou i milovníci dobrého jídla a pití. Před filmem, po něm, nebo i jen tak si můžete vychutnat širokou nabídku občerstvení v moderní kavárně. Na co se můžete těšit? Kromě klasické nabídky popcornu, nachos a sladkostí si můžete dát i něco malého k zakousnutí, jako jsou hot dogy, sendviče nebo tortilly. K pití si můžete vybrat z nealkoholických nápojů, jako jsou limonády, džusy a voda, ale i z alkoholických nápojů, jako je pivo, víno nebo míchané drinky. Kavárna je ideálním místem pro setkání s přáteli před filmem nebo pro příjemné posezení po jeho skončení. Příjemná atmosféra a pohodlné posezení vám zpříjemní čekání na film nebo vám umožní v klidu vstřebat filmové zážitky.

Dostupnost a parkování

Kino Cinema Hostivař se nachází v obchodním centru Hostivař, které je snadno dostupné jak autem, tak i městskou hromadnou dopravou. Pro návštěvníky, kteří se rozhodnou přijet vlastním vozem, je k dispozici prostorné parkoviště s dostatkem parkovacích míst. Parkování je v obchodním centru Hostivař zdarma po dobu prvních tří hodin, což vám poskytne dostatek času užít si film a případně i nákupy či občerstvení v některé z mnoha restaurací a kaváren. Pokud byste v obchodním centru trávili více času, není problém si parkování prodloužit za poplatek dle ceníku parkoviště.

Pro ty, kteří preferují MHD, je nejbližší zastávkou linky metra A „Skalka“. Odtud je to k obchodnímu centru a kinu Cinema Hostivař cca 10 minut chůze. Přímo k obchodnímu centru pak jezdí několik autobusových linek, například číslo 195, 228, 256 a další. Zastávka „Obchodní centrum Hostivař“ se nachází přímo před vchodem do centra, takže cesta do kina je odtud otázkou pár kroků.

Ať už se do kina Cinema Hostivař rozhodnete dopravit jakkoliv, cesta bude snadná a pohodlná. Díky výborné dostupnosti a dostatku parkovacích míst si tak můžete užít filmový zážitek bez zbytečných starostí.

Kino Hostivař: Doporučení

Kino Hostivař je skvělou volbou pro filmové nadšence všech věkových kategorií. Nabízí širokou škálu filmů, od nejnovějších hollywoodských trháků až po nezávislé a artové filmy. Kino disponuje moderními sály s pohodlnými sedadly a špičkovou audiovizuální technikou, která zaručuje nezapomenutelný filmový zážitek.

Pro rodiny s dětmi je Kino Hostivař ideální volbou. Nabízí pravidelné projekce animovaných filmů a pohádek, a to i v dabované verzi. Děti jistě ocení i prostorné foyer s dětským koutkem, kde se mohou před filmem nebo během přestávky vyblbnout.

Kino Hostivař myslí i na milovníky originálního znění. Pravidelně se zde konají projekce filmů v původním znění s českými titulky. Kino také pořádá tematické filmové festivaly a přehlídky, které potěší i náročné diváky.

Kromě promítání filmů nabízí Kino Hostivař i další služby. V jeho prostorách se nachází kavárna s příjemnou atmosférou, kde si můžete dát šálek kávy nebo čaje a zákusek. Kino také disponuje barem s širokou nabídkou nápojů a drobného občerstvení.

Ať už se chystáte na romantický film ve dvou, rodinný výlet do kina nebo na filmový večer s přáteli, Kino Hostivař je tou pravou volbou. Díky své poloze v obchodním centru je navíc snadno dostupné jak autem, tak i MHD.

Publikováno: 23. 06. 2024

Kategorie: kultura

Autor: AloisNebel

Tagy: cinema hostivar | kino cinema hostivař