Kino Elektra Luhačovice: Filmové lahůdky i pro náročné diváky

Kino Elektra - Luhačovice

Historie kina Elektra

Kino Elektra v Luhačovicích je neodmyslitelnou součástí kulturního dění lázeňského města již po mnoho desetiletí. Jeho historie sahá až do první poloviny 20. století, kdy se v Luhačovicích začala rozvíjet filmová projekce. Původní kino, nesoucí název „Biograf“, bylo otevřeno v roce 1928 a nacházelo se v budově dnešní restaurace Riviera.

S rostoucí popularitou filmového umění se brzy ukázalo, že stávající protractor již kapacitně nestačí. Proto bylo v roce 1937 rozhodnuto o stavbě nového, moderního kina. Projekt svěřili architektovi Františku Bohuslavovi Mikšíkovi, který navrhl funkcionalistickou budovu s elegantní fasádou a prostorným sálem pro 300 diváků. Nové kino, pojmenované „Elektra“, bylo slavnostně otevřeno 1. května 1938 a od té doby se stalo centrem filmového dění v Luhačovicích.

Kino Elektra si i v průběhu let zachovalo svůj věhlas a oblibu u diváků. V 90. letech prošlo rekonstrukcí, která mu vdechla moderní vzhled a technické zázemí. Dnes kino Elektra nabízí promítání filmů v digitální kvalitě s prostorovým zvukem. Kromě filmových projekcí se v kině konají také divadelní představení, koncerty a další kulturní akce. Kino Elektra tak i nadále zůstává důležitým místem setkávání a kulturního vyžití pro obyvatele i návštěvníky Luhačovic.

Architektonický skvost Luhačovic

Kino Elektra, to není jen tak obyčejné kino. Je to architektonický skvost Luhačovic, který nás přenáší zpět do třicátých let minulého století. Jeho funkcionalistický styl, navržený architektem Františkem Roithem, je pastvou pro oči a skvěle zapadá do lázeňského rázu města. Velká prosklená okna, čisté linie a absence zbytečných ozdob, to vše dělá z Elektry ikonu moderní architektury.

Uvnitř kina se snoubí historie s modernou. Zachovalý interiér s původními prvky, jako jsou lustry a štuková výzdoba, v nás evokuje atmosféru první republiky. Zároveň je kino vybaveno nejmodernější projekční a zvukovou technikou, která zaručuje divákům nezapomenutelný filmový zážitek. Kino Elektra v Luhačovicích není jen místem pro sledování filmů, ale i kulturním centrem, kde se konají koncerty, divadelní představení a další společenské akce. Je to místo s duší, které láká nejen filmové nadšence, ale i milovníky architektury a historie.

Digitální technologie a komfort

Kino Elektra v Luhačovicích, to není jen tak obyčejné kino. Je to místo, kde se snoubí tradice s nejmodernějšími technologiemi, aby vám poskytlo ten nejlepší možný filmový zážitek. Zapomeňte na stará nepohodlná sedadla a tlumený obraz. Kino Elektra prošlo v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí a dnes se pyšní špičkovým vybavením, které uspokojí i ty nejnáročnější diváky.

kino elektra - luhačovice

Digitální projekce v rozlišení 4K zaručuje křišťálově čistý obraz s dokonalou ostrostí a živými barvami. Zvukový systém Dolby Atmos vás pak doslova obklopí zvukem a vtáhne vás přímo do děje na plátně. Ať už sledujete nejnovější hollywoodský trhák, nebo komorní drama, v Kině Elektra si film vychutnáte plnými doušky. Komfort diváků je zde na prvním místě. Pohodlná sedadla s dostatkem prostoru pro nohy vám zaručí příjemné sledování i delších filmů.

Pestrý program pro všechny

Kino Elektra v Luhačovicích není jen obyčejné kino, ale kulturní centrum s pestrým programem pro všechny věkové kategorie. Kromě nejnovějších filmových trháků promítaných ve vysoké kvalitě obrazu i zvuku nabízí Kino Elektra také širokou škálu doprovodných akcí. Návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení, koncerty, besedy s osobnostmi, výstavy a další kulturní lahůdky. Kino myslí i na nejmenší diváky a pravidelně pro ně pořádá dětská představení a filmové projekce s pohádkami. Pro seniory jsou připravena speciální filmová odpoledne s filmy pro pamětníky a oblíbenými českými komediemi. Kino Elektra v Luhačovicích je tak ideálním místem pro strávení příjemného odpoledne či večera s rodinou nebo přáteli.

Festivaly a filmové akce

Kino Elektra v Luhačovicích je hrdé na to, že je dějištěm mnoha filmových festivalů a akcí, které obohacují kulturní scénu města. Každoročně se zde koná například filmový festival s dlouholetou tradicí, který přináší výběr nejlepších českých a zahraničních filmů. Návštěvníci se mohou těšit na projekce pod širým nebem, filmové premiéry a setkání s filmovými tvůrci. Kino Elektra je také aktivním účastníkem mezinárodního filmového festivalu, který se zaměřuje na dokumentární filmy. Během festivalu se v kině konají projekce, diskuze a workshopy s renomovanými dokumentaristy. Kromě festivalů pořádá Kino Elektra v Luhačovicích také pravidelné filmové projekce, filmové kluby a besedy s filmovými kritiky. Tyto akce dávají divákům možnost prohloubit si své znalosti o filmu a diskutovat o filmech s ostatními nadšenci. Kino Elektra v Luhačovicích se tak stává místem setkávání milovníků filmu a přispívá k rozvoji filmové kultury v regionu.

Kavárna s letní terasou

Kino Elektra v Luhačovicích bohužel vlastní kavárnu s letní terasou nenabízí. Prostor kina se soustředí primárně na promítání filmů a pořádání kulturních akcí. V letních měsících láká spíše návštěva některé z mnoha kaváren a cukráren rozesetých po lázeňském městě.

kino elektra - luhačovice
Vlastnost Kino Elektra Luhačovice
Adresa Masarykova 543, 763 26 Luhačovice

Společenské centrum města

Kino Elektra v Luhačovicích je srdcem kulturního dění a neodmyslitelnou součástí společenského života města. Toto tradiční kino, s bohatou historií sahající až do první poloviny 20. století, slouží obyvatelům i návštěvníkům lázní jako místo setkávání, zábavy a kulturního vyžití. Kino Elektra nabízí pestrý program pro všechny věkové kategorie. Promítají se zde nejnovější filmové trháky, české i zahraniční filmy, dokumenty i alternativní projekce. Pro nejmenší diváky jsou připravena pravidelná dětská představení a pohádky. Kino Elektra je však mnohem víc než jen kino. Pořádají se zde koncerty, divadelní představení, přednášky, besedy a další kulturní akce. Prostor kina je taktéž využíván pro konference, semináře a společenské události. Díky své poloze v centru Luhačovic je kino Elektra snadno dostupné a stává se tak přirozeným centrem společenského dění.

Vstupenky a otevírací doba

Kino Elektra v Luhačovicích nabízí promítání filmů za ceny, které vás mile překvapí. Aktuální ceny vstupenek a otevírací dobu najdete vždy na oficiálních stránkách kina nebo na plakátech u kina. Doporučujeme si vstupenky rezervovat předem, a to buď online, telefonicky nebo osobně v pokladně kina. Pokladna je obvykle otevřena hodinu před začátkem prvního filmového představení. Kino Elektra Luhačovice se snaží zpřístupnit kulturní zážitky všem, a proto nabízí i zvýhodněné vstupné pro seniory, studenty a ZTP. Pro aktuální informace o slevách a akcích sledujte webové stránky kina nebo facebookové stránky. Užijte si filmový zážitek v příjemném prostředí Kina Elektra v Luhačovicích.

Kontakt a adresa kina Elektra

Kino Elektra, váš oblíbený kinosál v Luhačovicích, se nachází jen pár kroků od lázeňské kolonády. Snadno nás najdete na adrese Masarykova 571, 763 26 Luhačovice. Potřebujete se s námi spojit? Žádný problém! Zavolejte nám na telefonní číslo +420 577 112 211 nebo nám napište e-mail na adresu elektra@luhacovice.cz. Těšíme se na vaši návštěvu a přejeme vám příjemný filmový zážitek!

kino elektra - luhačovice

Publikováno: 04. 07. 2024

Kategorie: kultura

Autor: AloisNebel

Tagy: kino elektra - luhačovice | kino elektra v luhačovicích