Karneval v Riu je asi tím nejznámějším na světě

Existují určitě nejhorší a zároveň nejlepší festivaly, o tom není žádných pochyb. My se zaměříme spíše na tu druhou kategorii, jíž dominuje světoznámý karneval v Riu. O něm slyšel bezpochyby každý. Účast na něm samotném se stává nezapomenutelným zážitkem, o čemž Vás přesvědčí i následující řádky.

  • Probíhá v brazilském městě Rio de Janeiro.
  • Jde o průvody tanečníků a tanečnic.
  • Hlavní roli sehrávají kostýmy a stylová hudba.

Jakou návštěvnost má karneval v Riu?

Ještě, než Vám podrobněji přiblížíme tento jedinečný karneval, určitě Vám přijde vhod zmínka o těch nejdůležitějších číslech. A zároveň o tom, kdy tento karneval v Riu vlastně probíhá. Ta nejzásadnější fakta naleznete v níže uvedené tabulce.

PředmětHodnota
První zmínky o karnevalu1723
Období konáníPřelom února a března
Probíhající akceOd pátku do středy
Denní návštěvnostKolem 2 milionů lidí
Důležitá fakta spojená se slavným karnevalem v Riu.

Odkud pochází slavný karneval?

Pokud si myslíte, že karneval v Riu má kořeny v této zemi, pak jste na omylu. Vše pravděpodobně započalo jako evropské pohanské slavnosti a za dlouhá léta přerostlo do takto obřích rozměrů. Na počátcích všeho se hrály spíše evropské hudební žánry. Pro Evropany to byla typická polka a valčík. Následně se karneval v Riu začal stávat vlastní dané zemi, tedy Brazílii. To znamená, že dnes už k této slávě patří neodmyslitelně rytmy samby. Ta je pro Brazilce zcela přirozená.

S tímto karnevalem se pojí i jedno velice důležité místo, kde vlastně většina oslav probíhá. Je to Sambodrom, který vznikl pro tyto účely. Jedná se o plochu velikou asi 700 metrů čtverečních, kam se vejde necelých 100 000 lidí. Každoroční oslavy následně vrcholí již pověstným průvodem plným masek, převleků a velký postav převážených na podstavcích. Karneval v Rio de Janeiro se stal natolik kultovním, že ho spousta lidí z celého světa pojímá jako zábavnou dovolenou se vším všudy a každoročně se tam navrací.