Hvězdy SuperStar: Kde jsou dnes a co dělají?

Vyherci Superstar

První řada (2009): Zrod hvězd

První řada České SuperStar odstartovala v únoru 2009 a okamžitě uchvátila celou zemi. Z obyčejných lidí s velkým snem se stávaly hvězdy před očima diváků. Napětí rostlo s každým kolem, emoce se stupňovaly a napjatá atmosféra finálového večera byla doslova hmatatelná. Vítězem první řady se stal Martin Chodúr, talentovaný zpěvák s nezaměnitelným hlasem, který si získal srdce poroty i diváků. Jeho vítězství odstartovalo jeho hvězdnou kariéru, stejně jako kariéry dalších finalistů. Mezi nejvýraznější tváře první řady patřili bezpochyby i Miro Šmajda a Markéta Konvičková, kteří se i po skončení soutěže prosadili na české hudební scéně. První řada SuperStar se stala fenoménem a odstartovala tradici této populární pěvecké soutěže v České republice. Jména vítězů, jako je Martin Chodúr, se stala synonymem pro talent a úspěch a otevřela dveře do světa hudby mnoha dalším talentovaným zpěvákům.

Druhá řada (2010): Nové talenty na scéně

Druhá řada Česko Slovenské SuperStar, která proběhla v roce 2010, přinesla na scénu další várku talentovaných zpěváků a zpěvaček. Soutěž opanovala slovenská zpěvačka Lukáš Adamec, která si svým silným hlasem a charismatickým vystupováním získala srdce diváků. Na druhém místě se umístila další slovenská zpěvačka, Jan Bendig, která zaujala svým emotivním projevem. Třetí místo patřilo českému zpěvákovi Martinu Chodúrovi, který bodoval svým rockerkým naturelem. Druhá řada potvrdila popularitu soutěže a ukázala, že Česko a Slovensko má stále co nabídnout v oblasti pěveckých talentů. Mezi další výrazné osobnosti druhé řady patřili například Markéta Konvičková, Vladimír Hron, nebo Dominika Stará. I když se neprobojovali na stupně vítězů, i oni si díky soutěži splnili svůj sen a nastartovali hudební kariéru.

Třetí řada (2011): Hledání další superstar

Třetí řada soutěže Česko Slovensko hledá Superstar, která se vysílala v roce 2011, přinesla na scénu další várku talentovaných zpěváků a zpěvaček. V napjatém finále se o titul utkali Sabina Křováková a Petr Ševčík. Nakonec si vítězství a s ním spojený titul Superstar vybojovala talentovaná Sabina Křováková, která si svým silným hlasem a emotivním projevem získala srdce diváků. Petr Ševčík se musel spokojit s krásným druhým místem. Třetí řada tak doplnila seznam vítězů o další talentovanou zpěvačku a potvrdila, že soutěž Česko Slovensko hledá Superstar je líhní pro nové hvězdy české a slovenské hudební scény. Mezi další finalisty, kteří se v této řadě prozpívali do finálových kol, patřili například Veronika Stýblová, Gabriela Gunčíková, Martin Harich, Jan Bendig, Kristína Debnárová, Thomas Puslarčík a další.

Čtvrtá řada (2013): Návrat po pauze

Po třech letech odmlky se SuperStar vrátila na televizní obrazovky, tentokrát na Primě. Diváci se dočkali čtvrté řady v roce 2013 a s ní i nové poroty ve složení Ewa Farna, Ondřej Soukup, Pavol Habera a Darinka Rolincová. Moderátorské křeslo obsadil Roman Juraško. Vítězem se stal sympatický Slovák Sabino Křovák, který si získal srdce diváků svým silným hlasem a charismatem. Jeho vítězství bylo pro mnohé překvapením, jelikož v počátečních kolech nepatřil mezi největší favority. Sabino Křovák se tak zařadil po bok předchozích vítězů, jimiž byli Aneta Langerová, Zbyněk Drda a Vlasta Horváth. Čtvrtá řada SuperStar potvrdila, že tato pěvecká soutěž má v České republice i na Slovensku stále své věrné diváky a dokáže objevovat nové talenty.

Pátá řada (2015): Jubilejní ročník

Pátá řada pěvecké soutěže Česko Slovensko Superstar, jubilejní ročník, se konala na podzim roku 2015. Po čtyřech letech se vrátila na televizní obrazovky, tentokrát na stanici Prima. Diváci se dočkali obnovené poroty, kterou tvořili Marta Jandová, Ondřej Soukup, Klábor Překvapení alias Václav Noid Krejčík a slovenský rapper Patrik Vrbovský alias Rytmus. Moderátorské duo z předchozí řady, Roman Juraško a Leoš Mareš, vystřídali nováčci - česká herečka Jitka Schneiderová a slovenský moderátor Martin "Pyco" Rausch. Vítězem se stal slovenský zpěvák Ján Bendig, který si získal srdce diváků svým silným hlasem a emotivním projevem. Na druhém místě skončila Češka Šárka Křivánková a třetí příčku obsadil další slovenský zpěvák, Štefan Pčelár. Jubilejní ročník soutěže potvrdil popularitu formátu Superstar a ukázal, že i po několika letech dokáže přilákat k obrazovkám širokou škálu diváků.

Šestá řada (2018): Nová éra superstar

Rok 2018 a s ním i šestá řada soutěže Česko Slovenská SuperStar! Fanoušci se těšili na nové talenty a napínavé souboje. V porotě zasedli ostřílení hudebníci – Paľo Habera, Katarína Knechtová, Ben Cristovao a Matěj Ruppert. Moderátorskou dvojicí se stali Leoš Mareš a Jasmina Alagič. Vítězem se stal Marek Gudel z Česka. Marek zaujal diváky svým silným hlasem a emocionálním projevem. Jeho vítězství bylo odměnou za píli a odhodlání. Mezi další významné finalisty patřili Eliška Rusková, Karmen Pál-Baláž a Petr Borkovec. Šestá řada potvrdila, že SuperStar je stále líhní talentů a že česko-slovenská hudební scéna má nabídnout co. Ať už se na seznam výherců Superstar zapíše kdokoliv, jedno je jisté – čeká ho slibná hudební budoucnost.

Sedmá řada (2020): SuperStar v době pandemie

Sedmá řada pěvecké soutěže SuperStar, která se vysílala v roce 2020, se nesla ve znamení pandemie koronaviru. Soutěž musela být kvůli vládním opatřením na několik týdnů přerušena a finále se odehrálo bez přítomnosti publika. Navzdory všem překážkám se sedmá řada těšila velké divácké přízni a stala se nejsledovanější řadou od roku 2015. Vítězem se stal talentovaný zpěvák Barbora Piešová, která si svým emotivním projevem a silným hlasem získala srdce poroty i diváků. Její jméno se tak zapsalo do seznamu vítězů SuperStar, mezi které patří jména jako Aneta Langerová, Zbyněk Drda, Sabina Křováková nebo Emma Drobná.

Vítězové, kteří dobyli hudební scénu

SuperStar, dříve známá jako Česko hledá SuperStar, je fenomén, který odstartoval kariéry mnoha talentovaných zpěváků. Od roku 2004, kdy se poprvé objevila na televizních obrazovkách, nám soutěž představila řadu nezapomenutelných hlasů. Někteří z nich se stali hvězdami první velikosti, jiní se etablovali na české hudební scéně a někteří se vydali vlastní cestou.

Mezi nejvýraznější vítěze bezesporu patří Aneta Langerová, první vítězka, která si získala srdce diváků svým emotivním projevem. Její debutové album Spadám je dodnes nejprodávanějším albem v historii soutěže. Dalším jménem, které nelze opomenout, je Ewa Farna. Vítězka druhé řady se stala teen idolem a i po letech patří mezi nejpopulárnější zpěvačky u nás. Z mužských vítězů se nejvíce prosadil Marek Ztracený, který zvítězil ve třetí řadě. Jeho autorská tvorba a charismatické vystupování mu zajistily pevnou pozici na české hudební scéně.

Seznam výherců SuperStar je dlouhý a každý z nich si nese svůj vlastní příběh. Někteří se dokázali prosadit i po skončení soutěže, jiní se stáhli do ústraní. Jedno je ale jisté – SuperStar nám za ta léta představila neuvěřitelné množství talentu a obohatila českou hudební scénu o mnoho skvělých interpretů.

Hvězdy, které se prosadily v muzikálech

Vítězové pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar se často vrhají do světa muzikálů, kde mohou naplno rozvinout svůj talent. Někteří z nich se stali doslova hvězdami tohoto žánru. Například první vítězka, Aneta Langerová, si zahrála v muzikálech Kráska a zvíře, Johanka z Arku nebo Dešťová kapka. Druhý ročník vyhrála Vlasta Horváthová, kterou diváci mohli vidět v muzikálech Dracula, Angelika nebo Tři mušketýři. Zdeněk Černý, vítěz třetí řady, se prosadil v muzikálech Hamlet, Robin Hood nebo Muž se železnou maskou. Vítězka čtvrté řady, Ewa Farna, se zatím muzikálům spíše vyhýbá a soustředí se na svou sólovou kariéru. I další výherci, jako například Jiří Zonyga, Lukáš Adamec nebo Sabina Křováková, si vyzkoušeli účinkování v muzikálech. Pro mnohé z nich se tak SuperStar stala odrazovým můstkem k úspěšné kariéře na divadelních prknech.

Úspěšní zpěváci a skladatelé

SuperStar, dříve Česko hledá SuperStar, je fenomén, který odstartoval kariéry mnoha talentovaných zpěváků a skladatelů. Někteří z nich se stali ikonami české hudební scény, jiní si budují stabilní kariéru a oslovují věrné fanoušky.

Mezi nejúspěšnější vítěze SuperStar bezpochyby patří Aneta Langerová, první vítězka z roku 2004. Její debutové album Spousta andělů se stalo nejprodávanějším albem roku 2005 a získalo 4x platinovou desku. Aneta je známá svým osobitým hlasem a autorskou tvorbou, za kterou získala řadu ocenění, včetně ceny Anděl.

Dalším výrazným jménem je Ewa Farna, vítězka druhé řady z roku 2006. Ewa si získala srdce publika nejen v Česku, ale i v rodném Polsku. Její energické vystoupení a silný hlas z ní udělaly jednu z nejpopulárnějších zpěvaček u nás.

Zapomenout nesmíme ani na Bena Cristovao, vítěze z roku 2009. Ben je všestranným umělcem, který se věnuje hudbě, tanci i herectví. Jeho moderní pop s prvky R&B a hip hopu oslovuje mladou generaci a Ben se řadí mezi nejstreamovanější české interprety.

Výčet úspěšných zpěváků a skladatelů, kteří vzešli ze SuperStar, by mohl pokračovat. Zdeněk Černý, Sabina Křováková, Emma Drobná, to je jen malá ukázka talentu, který tato soutěž objevila. SuperStar tak bezesporu splnila svůj cíl a stala se odrazovým můstkem pro mnoho talentovaných hudebníků.

SuperStar jako odrazový můstek

SuperStar je fenomén, který v Česku odstartoval vlnu talentových soutěží a změnil život mnoha lidem. Pro některé se stala vítězná SMS vstupenkou do světa profesionální hudby. Jména jako Aneta Langerová, Vlasta Horváth, Zbyněk Drda, Sabina Křováková, Emma Drobná, Tereza Mašková, Barbora Piešová, Adam Pavlovčin a další, jsou toho jasným důkazem. Tito umělci, každý s vlastním stylem a příběhem, se po vítězství v SuperStar vrhli na hudební dráhu a vydali se vstříc svým snům. Někteří se prosadili v pop music, jiní našli své publikum v žánrových vodách. SuperStar jim dala šanci ukázat svůj talent, získat zkušenosti a oslovit širokou veřejnost. Pro mnohé se tak stala odrazovým můstkem k úspěšné kariéře.

Kde je najdeme dnes?

Vítězové Superstar, kde jsou dnes? Někteří z nich se stále drží na výsluní a jejich jména rezonují českým showbyznysem. Jiní se stáhli do ústraní a věnují se hudbě spíše komorněji. Najdeme je na menších pódiích, v nahrávacích studiích, nebo se věnují úplně jiným profesím.

Aneta Langerová, první vítězka, je stále aktivní a vydává oceňovanou hudbu. Zbyněk Drda, vítěz druhé řady, se věnuje muzikálům a herectví. Sabina Křováková, vítězka z roku 2013, se prosadila v muzikálu a vydala několik singlů.

Někteří vítězové se po vlně slávy stáhli a věnují se hudbě spíše okrajově. Jejich jména už neplní titulní stránky novin, ale i tak si našli své věrné fanoušky.

Superstar odstartovala kariéru mnoha talentovaným zpěvákům. Některým se podařilo udržet si popularitu, jiní se vydali vlastní cestou. Jedno je ale jisté - Superstar zanechala v českém hudebním rybníčku nesmazatelnou stopu.

Největší skandály a kontroverze

Česká SuperStar zažila během let řadu kontroverzí a skandálů, které hýbaly médii i fanoušky. Některé momenty zůstávají v paměti dodnes. Vzpomeňme na rok 2005, kdy se do finále probojovala tehdy teprve šestnáctiletá Gabriela Al Dhábbagh. Její nízký věk a emotivní vystoupení vyvolaly otázky, zda je tak mladá dívka připravena na tlak a nároky showbyznysu. O kontroverzi se postaral i vítěz první řady, Roman Tomeš, jehož vítězství provázely spekulace o zmanipulovaných výsledcích. Fanoušci poukazovali na jeho údajně blízký vztah s porotkyní Helenou Zeťovou. Další skandál se rozhořel kolem účasti Ben Cristovao ve třetí řadě. Jeho rapový styl a extravagantní vystupování tehdy rozdělovaly publikum, někteří diváci ho obviňovali z neúcty k soutěži. Ačkoliv se Ben umístil "pouze" na třetím místě, dodnes patří mezi nejúspěšnější "produkty" SuperStar. Tyto a další kontroverze jen dokazují, že SuperStar není jen pěvecká soutěž, ale i fenomén, který vzbuzuje emoce a rozpoutává vášnivé debaty.

Nezapomenutelné momenty a vystoupení

V historii Česko Slovenské SuperStar se zapsalo nespočet nezapomenutelných momentů a vystoupení, která nám dodnes rezonují v paměti. Kdo by zapomněl na vítězné vystoupení Anety Langerové s písní "Hříšná těla, křídla motýlí" v první řadě, které odstartovalo její hvězdnou kariéru? Nebo na emotivní duet Martina Chodúra a Evy Burešové ve třetí řadě, který jim zajistil společné vítězství?

Mezi další nezapomenutelná vystoupení patří například rockový výkon Lukáše Adamce s písní "Highway to Hell" od AC/DC, procítěný zpěv Sabiny Křovákové s "Hallelujah" od Leonarda Cohena, nebo energické vystoupení Adama Pavlovčina s "Can't Stop the Feeling" od Justina Timberlakea. Tato vystoupení nám připomínají, jak silným nástrojem dokáže být hudba a jak dokáže spojovat lidi napříč generacemi.

Vítězové SuperStar se stali nedílnou součástí české a slovenské hudební scény a jejich písně se staly hity. Ať už si vzpomeneme na vítěze první řady Anetu Langerovou, vítěze druhé řady Vladimíra Hrona, nebo na vítěze posledního ročníku, všichni nám dokázali, že talent a píle se vyplácí. SuperStar nám tak každým rokem přináší nové talenty, nezapomenutelné momenty a hlavně – skvělou hudbu.

Plánuje se další řada?

Fanoušci SuperStar netrpělivě čekají na jakékoli zprávy o možné další řadě. Zatím se Česká televize k budoucnosti pěvecké soutěže oficiálně nevyjádřila. Sledovanost finálových večerů bývá vysoká a seznam vítězů SuperStar se pyšní jmény jako Aneta Langerová, Zbyněk Drda nebo Emma Drobná, což svědčí o popularitě a prestiži soutěže. Nicméně produkce takovéhoto formátu je náročná a nákladná. Televize zvažuje mnoho faktorů, včetně sledovanosti, finanční náročnosti a dostupnosti talentovaných soutěžících. Je tedy otázkou, zda se Česká televize rozhodne pro další řadu v blízké budoucnosti. Fanoušci ale věří, že SuperStar se na obrazovky vrátí a umožní zazářit novým pěveckým talentům.

Publikováno: 21. 06. 2024

Kategorie: kultura

Autor: AloisNebel

Tagy: vyherci superstar | seznam výherců superstar