Hudební festivaly, které musíte navštívit

Ať už dáváte přednost jakémukoliv hudebnímu žánru, měli byste si ho užívat nejenom při poslechu z reproduktorů doma nebo ze sluchátek. Jednou za čas je třeba vyrazit ven a navštívit hudební festivaly. Nemusí jít za každou cenu o žádné velké zahraniční akce. Vždyť právě v České republice jich máme více než dost. Tento článek Vás seznámí s těmi nejznámějšími, které si zakládají na patřičné kvalitě a tradici.

Velké hudební festivaly v ČR

Když se vysloví pojem hudební festivaly, každý si jistě představí akci zvanou Votvírák. Ta ve své podstatě zahajuje každoroční festivalovou sezónu. Jestliže máte rádi od každého kousek a jste z pohledu hudby spíše multižánroví, potom se Vaším cílem musí stát Sázavafest. Ten v posledních letech probíhá v zámeckém parku malebného městečka Světlá nad Sázavou.

Mezi slavné české hudební festivaly je třeba zařadit také Colours of Ostrava, jehož název prozrazuje, kde se koná. Akce probíhá zhruba v polovině července a vždy máte záruku nejenom spousty českých, ale také zahraničních hvězd různého formátu. Ti, kdo dávají zelenou žánru zvanému hip hop budou mít asi jasno. Hip Hop Kemp v Hradci Králové je jasnou volbou. I díky tomu, že jde vlastně o mezinárodní festival.

Další hudební akce v Česku

Hudební festivaly jsou pro Českou republiku naprosto vlastní. V tomto směru jsou Češi hodně zapálení pro zábavu ve spojení s živou hudbou. Proto se nemusíte omezovat a můžete vyrazit na spoustu dalších hudební akcí. Co takhle Benátská! S Impulsem, což je festival konající se už od roku 1993. Pokud patříte k vyznavačům tvrdšího hudebního stylu, festival Mighty Sounds pro Vás bude, jako stvořený. Naprostou klasikou jsou pak České hrady. Festival konající se právě na významných českých památkách, díky čemuž získává na jedinečné atmosféře.

A námi představované hudební festivaly pokračují – Brutal Assault, Vysočina fest, Mácháč, Okoř, Metronome, Let It Roll, Rock for Churchill a festival elektronické hudby Beats of Love.

Publikováno: 23. 11. 2020

Kategorie: hudba

Autor: AloisNebel

Tagy: Colours of Ostrava | festival | hudební festival | hudební festivaly | Votvírák