Hudba: Poznejte blíž členy Måneskin!

Členové Måneskin

Damiano David: Frontman s charismatem

Je těžké si představit Måneskin bez Damiana Davida, jejich charismatického frontmana. S jeho výrazným hlasem, provokativním stylem a nepopiratelnou energií na pódiu je Damiano srdcem a duší kapely. Jeho charisma je nakažlivé a strhuje publikum od prvních tónů.

Damiano, vlastním jménem Damiano David, se narodil 8. ledna 1999 v Římě. Jeho vášeň pro hudbu se projevila už v raném věku. Společně s Victorií De Angelis a Thomasem Raggim založili Måneskin v roce 2016, později se k nim přidal Ethan Torchio. Damianova role v kapele přesahuje pouhé zpívání. Je autorem textů, podílí se na skládání hudby a jeho osobitý styl je nedílnou součástí image kapely.

Jeho charisma a talent neunikly pozornosti ani mimo Itálii. Po vítězství v soutěži Eurovision Song Contest v roce 2021 s písní "Zitti e buoni" se Måneskin stali globálním fenoménem a Damiano David se stal ikonou pro celou generaci. Jeho otevřenost, energie a odvaha bořit stereotypy rezonují s fanoušky po celém světě.

Victoria De Angelis: Baskytaristka s energií

Victoria De Angelis, narozena v Římě 28. dubna 2000, je baskytaristkou a zakládající členkou italské rockové skupiny Måneskin. Její energické pódiové vystoupení a výrazný styl z ní udělaly nepřehlédnutelnou součást kapely. Victoria se k muzice dostala už v dětství, na kytaru se začala učit v sedmi letech a na baskytaru přešla v jedenácti.

Společně s Damiano Davidem, se kterým se znala ze základní školy, založila Måneskin v roce 2016. Později se k nim přidali Thomas Raggi a Ethan Torchio. Victoria je autorkou nebo spoluautorkou mnoha písní Måneskin, včetně hitů "Zitti e buoni" a "I Wanna Be Your Slave". Její baskytarové linky jsou charakteristické svou dravostí a melodičností a tvoří důležitou součást zvuku kapely.

Victoria je známá svým rebelským vzhledem, často nosí extravagantní oblečení a výrazné líčení. Její styl je inspirován rockovou hudbou 70. let a punkovou scénou. Victoria je aktivní i na sociálních sítích, kde sdílí své hudební projekty a osobní život s miliony fanoušků po celém světě.

Thomas Raggi: Nenápadný kytarový mág

Je tichý, nenápadný a na pódiu často splývá s pozadím. Přesto je Thomas Raggi, kytarista italské rockové senzace Måneskin, nepostradatelnou součástí jejich syrového a energického zvuku. Jeho kytarové riffy jsou jako údery kladiva, melodie chytlavé a sóla plná vášně a emocí.

Thomas se narodil v roce 2001 v Římě a na kytaru začal hrát už v osmi letech. Jeho vzory? Jimi Hendrix, Led Zeppelin a The Rolling Stones. S Damiano, Victorií a Ethanem se seznámil na střední škole a zrod Måneskin byl jen otázkou času.

Ačkoliv je nejmladším členem kapely, na pódiu působí sebevědomě a uvolněně. Jeho charisma a vášeň pro hudbu strhává davy fanoušků po celém světě. Thomas je důkazem toho, že i tichá voda břehy mele a že i nenápadný kytarista může být hvězdou.

Ethan Torchio: Bubeník s rytmem v krvi

Ethan Torchio, nejmladší člen Måneskin, se narodil 8. října 2000 v Římě. Jeho vášeň pro hudbu, konkrétně pro bicí, se projevila už v útlém věku. Ethan se k ní dostal díky svému otci, který je filmovým producentem a kameramanem s velkou sbírkou vinylových desek. Ethanův talent byl nesporný a brzy se stal nepostradatelnou součástí kapely. Jeho styl hraní na bicí je energický a dynamický, čímž dodává hudbě Måneskin jedinečný rozměr. Ethan je známý svou plachou a introvertní povahou, ale na pódiu se promění v sebevědomého hudebníka, který si užívá pozornost publika. Jeho charisma a talent z něj dělají nezapomenutelnou součást koncertních vystoupení Måneskin. Ethan je důkazem, že i mladí hudebníci mohou dosáhnout velkých věcí, pokud mají talent, vášeň a podporu svých blízkých.

Počátky kapely: Z ulic Říma na vrchol

Příběh Måneskin, to je jako vystřižený z hudebního filmu. Čtyři kamarádi z římské čtvrti Trastevere, Damiano David (zpěv), Victoria De Angelis (baskytara), Thomas Raggi (kytara) a Ethan Torchio (bicí), se dali dohromady už na střední škole v roce 2016. Název kapely, dánsky "měsíční svit", byl inspirován Victorií, která má dánské kořeny.

Začátky, to byly pouliční koncerty na římské Via del Corso, kde sbírali zkušenosti a peníze na lepší vybavení. Průlom přišel v roce 2017 s účastí v italské verzi talentové soutěže X Factor. I když nevyhráli, skončili druzí a získali si srdce diváků i hudebních kritiků. Jejich suverénní vystupování, energická show a originální mix glam rocku, hard rocku a punku s nádechem popu si rychle získal pozornost.

Hudební styl: Rock'n'roll s moderním nádechem

Måneskin, to je jméno, které rezonuje hudebním světem už pěkně dlouho. Tahle italská čtveřice, složená z Damiana Davida (zpěv), Victorie De Angelis (baskytara), Thomase Raggiho (kytara) a Ethana Torchia (bicí), si podmanila publikum po celém světě svým nezaměnitelným zvukem. Jejich hudba je jako výbuch energie, který vás nenechá v klidu. Řízný rock'n'roll s moderním nádechem, chytlavé melodie a texty plné emocí, to je to, co dělá Måneskin tak výjimečnými.

Damiano svým charismatickým projevem a neuvěřitelným hlasovým rozsahem strhne pozornost každého. Victoria, jakožto srdce rytmiky kapely, dodává jejich hudbě nezaměnitelný groove. Thomasovy kytarové riffy se vám vryjí pod kůži a Ethanův dravý styl hry na bicí vás nenechá na pochybách, že tohle je kapela, která to s hudbou myslí vážně.

Nebojí se experimentovat s různými žánry, od glam rocku po funk, a přitom si zachovávají svůj osobitý styl. Jejich hudba je oslavou individuality a revoltou proti konvencím, což se odráží i v jejich extravagantním vzhledu a provokativních vystoupeních.

Eurovize 2021: Vítězství a celosvětová sláva

Italská rocková kapela Måneskin, složená z Damiana Davida (zpěv), Victorie De Angelis (baskytara), Thomase Raggiho (kytara) a Ethana Torchia (bicí), uchvátila publikum na Eurovizi 2021 v Rotterdamu a s písní "Zitti e buoni" si odnesla vítězství. Toto vítězství katapultovalo mladé hudebníky do celosvětového povědomí a otevřelo jim dveře k mezinárodní slávě.

Členové Måneskin se znají už od střední školy v Římě, kde v roce 2016 založili kapelu. Jejich styl, kombinující prvky glam rocku, hard rocku a punku s charismatickým vystupováním, si rychle získal popularitu. Po účasti v italské talentové soutěži X Factor v roce 2017, kde se umístili na druhém místě, vydali debutové album "Il ballo della vita" a vyrazili na turné.

Vítězství na Eurovizi 2021 pro ně znamenalo zlomový bod. Píseň "Zitti e buoni" se stala globálním hitem, ovládla hitparády v mnoha zemích a na streamovacích platformách nasbírala miliony přehrání. Måneskin se stali symbolem nové generace rockové hudby a jejich energie a vášeň si podmanily fanoušky po celém světě.

Oblíbené hity: Znáte je všechny?

Måneskin, tahle italská senzace, si podmanila svět nejen svým vzhledem, ale hlavně hudbou. Každý z členů – Damiano David, Victoria De Angelis, Thomas Raggi a Ethan Torchio – vnáší do kapely svůj vlastní styl a vášeň. Ať už je to Damianův charismatický vokál, Victoriina energická basa, Thomasovy chytlavé kytarové riffy nebo Ethanovo precizní bubnování, dohromady tvoří nezaměnitelný zvuk Måneskin. Jejich hudba je mixem rock'n'rollu, glam rocku a popu s nádechem retra. Proslavili se vítězstvím v soutěži Eurovision Song Contest v roce 2021 s písní "Zitti e buoni", která se stala globálním hitem. Mezi jejich další známé songy patří "I Wanna Be Your Slave", "Beggin'" nebo "Mammamia". Každá jejich píseň je plná energie, emocí a nespoutanosti, což je pravděpodobně důvod, proč si získali miliony fanoušků po celém světě.

Budoucnost Måneskin: Co chystá italská senzace?

Måneskin, tahle italská čtveřice, která dobyla svět svou energií a rock'n'rollem, rozhodně neusíná na vavřínech. Frontman Damiano David se svým charismatem a nezaměnitelným hlasem, Victoria De Angelis, baskytaristka, která dokazuje, že rock'n'roll není jen pro kluky, kytarista Thomas Raggi se svým talentem a Ethan Torchio, bubeník, který udává rytmus jejich divoké jízdě, už teď plánují další kroky.

Po vítězství v Eurovizi a celosvětovém úspěchu s hity jako "Zitti e buoni" nebo "Beggin'" se kapela vrhla na náročné světové turné. Fanoušci se můžou těšit na další koncerty, nové singly i zbrusu nové album, na kterém už Måneskin pilně pracují. Slibují, že neztratí nic ze své syrovosti a energie, která je proslavila, ale zároveň chtějí ukázat, že se nebojí experimentovat a posouvat hranice své tvorby. Jedno je jisté, Måneskin rozhodně neřekli poslední slovo a my se máme na co těšit.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: hudba

Autor: AloisNebel

Tagy: členové måneskin | informace o členech skupiny måneskin