Hříšný tanec skladby: Tyhle pecky vás roztančí i dnes!

Hříšný Tanec Skladby

Be My Baby - The Ronettes

"Be My Baby" od The Ronettes je jednou z nejikoničtějších skladeb šedesátých let a stala se symbolem romantiky a vášně. Není proto divu, že si našla své místo i v kultovním filmu Hříšný tanec z roku 1987. Film, odehrávající se v létě 1963, dokonale vystihuje atmosféru tehdejší doby a hudba hraje v příběhu lásky Baby a Johnnyho zásadní roli. "Be My Baby" se ve filmu neobjevuje v žádné klíčové scéně, ale je součástí soundtracku, který skvěle dokresluje atmosféru a emoce filmu. Na soundtracku Hříšného tance najdeme vedle The Ronettes i další legendární jména jako Bill Medley & Jennifer Warnes s ústřední písní " (I've Had) The Time of My Life", The Contours s energickou "Do You Love Me" nebo Otis Redding s nesmrtelnou "(Sittin' On) The Dock of the Bay". Soundtrack Hříšného tance se stal neuvěřitelně populární a dodnes patří mezi nejprodávanější filmové soundtracky všech dob.

She's Like the Wind - Patrick Swayze

"She's Like the Wind" je srdceryvná balada, která se stala synonymem pro film "Hříšný tanec" z roku 1987, přestože ve skutečnosti nebyla napsána pro tento film. Píseň, kterou nazpíval Patrick Swayze, jenž ve filmu ztvárnil hlavní mužskou roli Johnnyho, a kterou napsal společně se Stacy Widelitzovou, se objevila na soundtracku filmu a stala se obrovským hitem. Soundtrack k filmu "Hříšný tanec" byl sám o sobě fenoménem, který se udržel na vrcholu hitparád neuvěřitelných 18 týdnů a prodal se v ohromujícím počtu 42 milionů kopií po celém světě. Vedle "She's Like the Wind" obsahoval soundtrack i další ikonické písně jako "Hungry Eyes" od Erica Carmena, "(I've Had) The Time of My Life" od Billa Medleyho a Jennifer Warnesové a "Be My Baby" od The Ronettes. Tyto písně, perfektně sladěné s tanečními scénami a romantickým příběhem filmu, pomohly vytvořit nezapomenutelnou atmosféru a učinily z "Hříšného tance" kultovní film s nadčasovou hudbou.

Hungry Eyes - Eric Carmen

„Hungry Eyes“ od Erica Carmena je jednou z nejznámějších písní z filmu Hříšný tanec z roku 1987. Píseň, která se vyšplhala na čtvrté místo amerického žebříčku Billboard Hot 100, dokonale vystihuje atmosféru filmu a stala se symbolem vášnivé lásky Johnnyho a Baby. Carmen původně píseň nenapsal pro Hříšný tanec, ale pro film Žhavé noci v Clevelandu. Tvůrci Hříšného tance si však píseň zamilovali a rozhodli se ji zařadit do soundtracku. „Hungry Eyes“ se stala okamžitým hitem a pomohla katapultovat film i soundtrack k obrovskému úspěchu. Soundtrack k filmu Hříšný tanec se prodal v ohromujícím počtu více než 42 milionů kopií po celém světě a stal se tak jedním z nejprodávanějších soundtracků všech dob. Kromě „Hungry Eyes“ obsahuje soundtrack i další ikonické písně jako „(I’ve Had) The Time of My Life“, „She’s Like the Wind“ a „Be My Baby“.

Stay - Maurice Williams and the Zodiacs

Skladba "Stay" od Maurice Williams and the Zodiacs má s filmem Hříšný tanec nečekané a fascinující spojení. Původně se ve filmu objevit neměla, ale osud tomu chtěl jinak. Tvůrci filmu zvažovali pro závěrečnou scénu několik jiných písní, ale rozpočet jim nedovoloval drahé licenční poplatky. "Stay" se stala spásou, protože byla dostupná za nízkou cenu - pouhých 100 dolarů. Nikdo tehdy netušil, jaký dopad bude mít tato volba na osud filmu i samotné písně.

"Stay" dokonale vystihla atmosféru a emoce závěrečné scény Hříšného tance a stala se neodmyslitelnou součástí filmového zážitku. Její popularita po uvedení filmu prudce vzrostla a vyšvihla se na první příčku hitparád. Dodnes je "Stay" považována za jednu z nejikoničtějších filmových písní a evokuje nostalgické vzpomínky na taneční scény a romantickou atmosféru Hříšného tance. Zajímavostí je, že "Stay" je s pouhými 1 minuta a 37 sekundami nejkratší písní, která kdy dosáhla vrcholu americké hitparády Billboard Hot 100.

Yes - Merry Clayton

Merry Claytonová, to jméno vám možná nic neříká, ale její hlas určitě znáte. Tahle neuvěřitelná zpěvačka propůjčila svůj hlas jedné z nejikoničtějších písní filmové historie – "Gimme Shelter" od Rolling Stones. A teď si představte, že tahle pecka má co do činění s Hříšným tancem! Nebojte, Mick Jagger v růžové sukni se nekoná. "Gimme Shelter" sice ve filmu nezazní, ale Merry Claytonová ano. A to hned v písničce "Yes".

"Yes" je taková ta pomalá, romantická odrhovačka, co vám zní v uších ještě dlouho po skončení filmu. A právě v ní zaznívá Claytonové nezaměnitelný, silný hlas. Bohužel, v titulcích filmu se její jméno neobjevilo, což je obrovská škoda. Ale co, důležité je, že její hlas dodal "Yes" tu správnou atmosféru a pomohl z Hříšného tance udělat legendu.

Love Is Strange - Mickey & Sylvia

"Love Is Strange" je píseň, která se stala ikonickou díky filmu Hříšný tanec z roku 1987. Píseň, kterou původně nazpívali Mickey & Sylvia v roce 1956, se stala symbolem smyslnosti a vášně, a to především díky scéně, ve které ji Baby (Jennifer Grey) a Johnny (Patrick Swayze) tančí na jevišti.

I když píseň nezazněla v původním soundtracku k filmu, byla přidána do reedice v roce 2007. "Love Is Strange" dokonale vystihuje atmosféru filmu a dodává mu na autentičnosti. Seznam skladeb z Hříšného tance je plný hitů 60. let, které evokují bezstarostnost a rebelii tehdejší doby.

Píseň "Love Is Strange" s jejím chytlavým rytmem a svůdným textem je dodnes oblíbená na večírcích a diskotékách. Její spojení s filmem Hříšný tanec z ní udělalo nadčasovou klasiku, která v nás probouzí touhu po lásce, vášni a svobodě.

Where Are You Tonight - Tom Johnston

Píseň "Where Are You Tonight" od Toma Johnstona sice není součástí oficiálního soundtracku k filmu Hříšný tanec, ale její chytlavá melodie a text o touze a hledání lásky by do atmosféry filmu skvěle zapadly. Soundtrack k filmu Hříšný tanec je plný hitů 80. let a nadčasových klasik, které perfektně dokreslují atmosféru léta 1963. Mezi nejznámější skladby patří " (I've Had) The Time of My Life" od Billa Medleyho a Jennifer Warnes, "Hungry Eyes" od Erica Carmena a "She's Like the Wind" od Patricka Swayzeho. Tyto písně se staly symbolem filmu a dodávají mu nezapomenutelnou atmosféru romantiky, vášně a touhy po svobodě. Soundtrack k filmu Hříšný tanec se stal jedním z nejprodávanějších soundtracků všech dob a dodnes si ho s láskou pouští fanoušci po celém světě.

Do You Love Me - The Contours

"Do You Love Me" od The Contours je píseň, která ve filmu Hříšný tanec rozproudí nezapomenutelnou taneční scénu. Baby, učící se tančit od Johnnyho, se snaží udržet krok s jeho energií a rytmem, a píseň "Do You Love Me" tvoří dokonalou kulisu pro jejich vzájemné sblížení. Tato energická skladba z roku 1962 se stala hitem a dodnes patří k nejoblíbenějším písním z filmu Hříšný tanec. Soundtrack k filmu, který vyšel v roce 1987, obsahuje řadu dalších hitů, jako jsou například "Hungry Eyes" od Erica Carmena, "She's Like the Wind" od Patricka Swayzeho nebo "(I've Had) The Time of My Life" od Billa Medleyho a Jennifer Warnes. Seznam skladeb z filmu Hříšný tanec se stal fenoménem a dodnes patří k nejprodávanějším soundtrackům všech dob.

In the Still of the Night - The Five Satins

Píseň „In the Still of the Night“ od The Five Satins má neodmyslitelné spojení s filmem Hříšný tanec, i když se ve filmu ve skutečnosti neobjevuje. Tato romantická balada z roku 1956 dokonale vystihuje atmosféru nostalgie a touhy po lásce, která z Hříšného tance sálá. Není proto divu, že si ji mnoho fanoušků s filmem spojuje. Soundtrack Hříšného tance je plný hitů 60. let, které evokují atmosféru léta, romantiky a revolty mládí. Najdeme na něm pecky jako „Be My Baby“ od The Ronettes, „Hungry Eyes“ od Erica Carmena, nebo „(I've Had) The Time of My Life“ od Billa Medleyho a Jennifer Warnes, která se stala ikonickou písní celého filmu. I když „In the Still of the Night“ není součástí oficiálního soundtracku, její atmosféra a obliba v době, kdy se Hříšný tanec odehrává, z ní dělá pomyslnou součást hudebního světa filmu.

Wipe Out - The Surfaris

"Wipe Out" od The Surfaris je sice ikonická instrumentální skladba, která evokuje léto, pláž a surfování, ale ve filmu Hříšný tanec ji nenajdete. Soundtrack filmu je plný hitů 60. let a vášnivých melodií, které perfektně dokreslují atmosféru a příběh. Uslyšíte tam pecky jako "Be My Baby" od The Ronettes, "(I've Had) The Time of My Life" od Billa Medleyho a Jennifer Warnes nebo "Hungry Eyes" od Erica Carmena. "Wipe Out" sice není součástí oficiálního soundtracku, ale její surfová atmosféra by se do filmu skvěle hodila. Možná právě proto si ji s Hříšným tancem tolik lidí spojuje – evokuje stejnou bezstarostnost, vášeň a touhu po létě a dobrodružství.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: hudba

Autor: AloisNebel

Tagy: hříšný tanec skladby | seznam skladeb z filmu hříšný tanec