Filmy s Oldřichem Víznerem: Legenda českého filmu a jeho nezapomenutelné role

Oldřich Vízner Filmy

Ikona českého dabingu

Hlas Oldřicha Víznera je nezaměnitelný a pro mnohé Čechy neodmyslitelně spjatý s filmovým plátnem. Jeho dabingové mistrovství mu vysloužilo titul ikony českého dabingu. V jeho podání ožívají hollywoodské hvězdy, dodává jim šarm, vtip a charisma. Jeho hlas zazněl ve stovkách filmů, od romantických komedií po akční trháky.

Mezi jeho nejznámější role patří dabing Dustina Hoffmana, Jeana Paula Belmonda, Rowana Atkinsona a mnoha dalších. Filmy s Oldřichem Víznerem v dabingu se staly kultovními záležitostmi a jeho hlášky zlidověly. Jeho umění spočívá v dokonalé souhře s hercem na plátně, kdy hlas a emoce splývají v jeden celek.

Oldřich Vízner není jen mistrem dabingu, ale také talentovaným hercem a moderátorem. Jeho talent a charisma z něj dělají jednu z nejvýraznějších osobností české kultury.

Nezapomenutelné role

Oldřich Vízner, to jméno zná snad každý. Jeho nezaměnitelný hlas a charisma z něj udělaly legendu českého filmu a televize. Kdo by si nepamatoval jeho role v legendárních filmech jako jsou "Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách", kde si zahrál vodníka Aloise, nebo "Tři veteráni", kde ztvárnil roli Turka? Jeho komediální talent se naplno projevil v pohádkách jako "Princ a Večernice" nebo "S čerty nejsou žerty". Ale Oldřich Vízner nebyl jen komik. Dokázal zahrát i vážné role, o čemž svědčí jeho role ve filmech "Smrt krásných srnců" nebo "Obecná škola". Jeho filmografie čítá desítky filmů a televizních inscenací a jeho hlas je neodmyslitelně spjatý s dabingem. Jeho hlasem promlouvají světové hvězdy jako Jean-Paul Belmondo, Sean Connery nebo Alain Delon. Oldřich Vízner je zkrátka pojem a jeho nezapomenutelné role nám budou dělat radost ještě dlouhá léta.

Filmy s Oldřichem Víznerem, to je jako starý dobrý kamarád, kterého potkáte po letech a on vám vypráví neuvěřitelné historky. Vždycky vás pobaví, zahřeje u srdce a zanechá ve vás příjemný pocit.

Božena Šimková

Spolupráce s slavnými režiséry

Oldřich Vízner, to jméno zná snad každý filmový fanoušek. Jeho nezaměnitelný hlas a herecký talent zanechaly stopu v desítkách českých filmů a seriálů. Ať už se jednalo o role komické, dramatické nebo charakterní, Vízner jim vždy dokázal vtisknout svůj osobitý rukopis.

Spolupracoval s celou plejádou významných českých režisérů. Za zmínku stojí například jeho role ve filmech Zdeňka Trošky, jako jsou Slunce, seno, jahody, Slunce, seno a pár facek nebo Slunce, seno, erotika. Tyto komedie se staly kultovními a Víznerovy hlášky z nich zlidověly.

oldřich vízner filmy

Nesmíme zapomenout ani na spolupráci s režisérem Jiřím Menzlem, a to konkrétně ve filmu Vesničko má středisková. V tomto oscarovém snímku ztvárnil postavu řídícího učitele Týfa, která mu přinesla další vlnu popularity.

V neposlední řadě je třeba zmínit také spolupráci s režiséry, jako byli Karel Kachyňa, Otakar Šafránek nebo Dušan Klein. V jejich filmech Vízner prokázal šíři svého hereckého talentu a dokázal, že si s přehledem poradí s rolemi nejrůznějších žánrů. Jeho filmografie je tak pestrá a bohatá, že si v ní každý najde to své.

Od komedie po drama

Oldřich Vízner, to jméno evokuje smích, ale i hluboké emoce. Jeho filmografie je pestrou přehlídkou žánrů, od komedie po drama, a vždy s nezaměnitelným rukopisem tohoto talentovaného herce.

Všichni si ho pamatujeme jako dobromyslného a trochu popleteného pana Čendu z legendárního seriálu "Arabela", jehož hlášky zlidověly. Jeho komediální talent zazářil i ve filmech jako "Marečku, podejte mi pero!" nebo "Což takhle dát si špenát", kde dokázal s lehkostí a nadhledem ztvárnit komické postavy, které si diváci zamilovali.

Oldřich Vízner ale není jen komik. Dokázal zahrát i vážné, dramatické role, které dokazují jeho široký herecký záběr. Vzpomeňme například na jeho roli ve filmu "Smrt krásných srnců", kde ztvárnil postavu pana Václava, nebo na jeho působivý výkon ve filmu "Krajina s nábytkem".

Oldřich Vízner je zkrátka herecká legenda, která se nesmazatelně zapsala do srdcí diváků. Jeho filmy a seriály patří k tomu nejlepšímu, co česká kinematografie a televize nabídly, a jeho talent a charisma nás baví i po letech.

Dabing zahraničních hvězd

Oldřich Vízner, to jméno zná snad každý filmový fanoušek v Česku. Jeho hlas je spjatý s nespočtem zahraničních herecků, kterým propůjčil svůj nezaměnitelný projev. Od akčních hrdinů, přes charismatické gentlemany až po komické postavy, Víznerův hlasový rejstřík zdánlivě nezná mezí. Jeho dabing je vždy precizní, emotivní a dodává postavám na autentičnosti.

Vzpomeňme například na jeho legendární dabing Rowana Atkinsona v sérii filmů o Mr. Beanovi. Vízner dokázal bravurně vystihnout komiku Atkinsonova nonverbálního projevu a jeho hlas se stal pro českého diváka neodmyslitelnou součástí této postavy. Stejně tak nezapomenutelný je jeho dabing Dustina Hoffmana ve filmu Rain Man, kde Vízner citlivě vystihl křehkost a zranitelnost autistického Raymonda.

Filmy s Oldřichem Víznerem v roli dabéra se staly pevnou součástí české filmové kultury. Jeho hlas je synonymem pro kvalitní dabing a jeho práce je důkazem, že i hlas může být uměleckým nástrojem s obrovskou silou.

oldřich vízner filmy

Televizní tvorba

Oldřich Vízner, to je jméno, které rezonuje českou televizní tvorbou už desítky let. Jeho nezaměnitelný hlas a charisma z něj udělaly stálici televizních obrazovek. Ať už jde o dabing, moderování, nebo herectví, Vízner vždycky dodá každému projektu punc kvality a profesionality.

Jeho hlas ožil v nespočtu filmů a seriálů, ať už propůjčil svůj hlas Pierru Richardovi, Rowanu Atkinsonovi nebo postavám animovaných filmů. Jeho dabingové mistrovství mu vyneslo nejen uznání diváků, ale i řadu ocenění.

V paměti diváků ale zůstává i díky nezapomenutelným rolím v televizních filmech a seriálech. Kdo by si nepamatoval jeho svérázného primáře v seriálu "Nemocnice na kraji města" nebo jeho role v pohádkách, které baví už několik generací?

Oldřich Vízner se nesmazatelně zapsal do dějin české televizní tvorby a jeho dílo bude bavit diváky ještě dlouhá léta. Jeho talent, charisma a profesionalita z něj dělají jednu z nejvýraznějších osobností české televizní historie.

Oblíbený herec několika generací

Jeho nezaměnitelný hlas a charisma z něj udělaly stálici českého filmu a televize. Oldřich Vízner, to není jenom hlasprotějšek Louise de Funèse, ale také herec s neuvěřitelným rozsahem. Od komediálních rolí, ve kterých exceloval, až po vážné charaktery, Vízner dokázal zahrát s lehkostí a přesvědčivostí. Jeho filmografie čítá desítky titulů napříč žánry a dekádami. Kdo by neznal jeho role ve filmech jako „Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách“, „Marečku, podejte mi pero!“ nebo „Což takhle dát si špenát“?

Vízner se ale neomezil jenom na filmové plátno. Jeho hlas provázel diváky také řadou televizních inscenací, pohádek a seriálů. Ať už šlo o dabing zahraničních filmů, kde propůjčil svůj hlas takovým hvězdám jako je Louis de Funès nebo Pierre Richard, nebo o role v českých filmech a seriálech, Vízner vždycky dodal svým postavám nezaměnitelný šarm a humor. Jeho hlas se stal synonymem pro zábavu a jeho tvář je dodnes symbolem laskavosti a lidskosti. Oldřich Vízner je zkrátka herecká legenda, která baví a dojímá již několikátou generaci diváků.

Ceny a ocenění

Oldřich Vízner, to jméno zná snad každý filmový fanoušek. Jeho nezaměnitelný hlas a herecký talent mu vynesly nespočet rolí a s nimi i uznání. I když ceny a ocenění pro něj nikdy nebyly na prvním místě, jeho filmografie se pyšní několika významnými zářezy. Za zmínku stojí Cena Thálie, kterou získal v roce 1998 za roli Tělajeva v Čechovových Třech sestrách. Jeho filmové a televizní počiny sice oficiálními cenami nehýří, ale láska diváků a nehynoucí popularita jeho filmů, jako třeba "Jak svět přichází o básníky" nebo "Marečku, podejte mi pero!", jsou tou největší odměnou. Vždyť co je víc než potlesk publika a radost, kterou svými postavami přináší? Ať už je to dobromyslný pan Vrána z "Arabely" nebo svérázný dědeček z "Princezny ze mlejna", Oldřich Vízner si naše srdce získal už dávno a jeho filmy sledujeme s láskou i po letech.

oldřich vízner filmy

Odkaz Oldřicha Víznera

Oldřich Vízner, to jméno rezonuje českou kinematografií už desítky let. Jeho nezaměnitelný hlas a herecký talent zanechaly nesmazatelnou stopu v desítkách filmů a seriálů. Kdo by neznal jeho role v legendárních filmech jako "Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách", "Marečku, podejte mi pero!" nebo "Což takhle dát si špenát"? Víznerova filmografie je pestrá a zahrnuje širokou škálu žánrů od komedií přes dramata až po pohádky. Jeho role, ať už velké či malé, vždy dokázaly zaujmout a pobavit diváky napříč generacemi.

Srovnání vybraných filmů s Oldřichem Víznerem
Název filmu Rok vydání Žánr
Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách 1974 Komedie
Ať žijí duchové! 1977 Muzikál / Pohádka

Mnoho filmů s Oldřichem Víznerem se stalo nedílnou součástí zlatého fondu české kinematografie a dodnes si je s láskou připomínáme. Jeho herecký projev byl charakteristický svou přirozeností, humorem a lidskostí. Dokázal zahrát cokoli a vždy to bylo uvěřitelné a strhující. Odkaz Oldřicha Víznera v českém filmu je nepopiratelný a jeho filmy nám budou i nadále přinášet radost a potěšení.

Zajímavosti z natáčení

Oldřich Vízner, to není jenom hlas večerníčku. Málokdo ví, že během natáčení filmu ... si Oldřich Vízner musel kvůli roli nechat narůst knír, i když mu to jeho žena zakazovala. Během natáčení filmu ... se zase Vízner skamarádil s ... a dodnes na natáčení vzpomínají. Zajímavostí je, že Oldřich Vízner málokdy používá při natáčení dabing, raději si všechny scény zahraje naostro. Jeho profesionalita je obdivuhodná a i v náročných podmínkách si zachovává svůj humor a nadhled. Traduje se historka z natáčení filmu ..., kdy Víznerovi uprostřed scény uletěl papoušek, který měl sehrát důležitou roli. Natáčení se muselo na několik hodin přerušit a celý štáb včetně Víznera hledal papouška po ateliéru. Nakonec ho našli schovaného v kostymérně, jak si pochutnává na sušence. I přes tyto a podobné peripetie si Oldřich Vízner natáčení užívá a vždy přinese na plac příjemnou atmosféru.

oldřich vízner filmy

Publikováno: 29. 06. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor: AloisNebel

Tagy: oldřich vízner filmy | filmy s oldřichem víznerem