České hudební soutěže jsou hodně oblíbené

Na české scéně probíhá spousta kulturních akcí nejrůznějšího žánru. Od divadla, přes film až po hudbu. Je sice pravdou, že zde nebylo realizováno nic v duchu slavného festivalu Woodstock, na druhou stranu se můžeme pyšnit něčím trochu jiným. Mezi tuzemskými diváky získávají na své popularitě české hudební soutěže, jichž byla odvysílána velká spousta.

Zlatý slavík není tím jediným

Když se řekne „české hudební soutěže“, každého jistě napadne anketa Zlatý slavík, která byla poprvé vyhlašována v roce 1962, kde se naprostým favoritem stal Waldemar Matuška. Postupem času však žebříčky ovládl mistr na hudební scéně, jímž byl Karel Gott. Ten získal opravdu nespočet zlatých slavíků. Je však pravdou, že tato anketa do jisté míry ztratila své kouzlo a nahradily ji jiné české hudební soutěže.

Populární české hudební soutěže

A začít můžeme například představením titulu Česko hledá Superstar, popřípadě odnož v podání Česko Slovenská Superstar. První série byla odvysílána v roce 2004. Tři až čtyři porotci pak hodnotili zpěv účinkujících a posouvali je do dalších kol. Z této soutěže ostatně vznikla řada slavnějších jmen, jakými jsou Aneta Langerová, Sámer Issa nebo Petr Poláček.

Mezi české hudební soutěže patří také The Voice Česko Slovensko, kde byl ze zahraničí převzat trochu jiný model fungování. Čtyři porotci do svých týmů získávali nové svěřence a připravovali je na boj ve finále.

Trochu jiný model reality show se objevil o několik let později. Konkrétně v roce 2016, kdy přišla na scénu pěvecká soutěž Tvoje tvář má znám hlas, kde soutěžili slavné osobnosti z řad herců a zpěváků. Vše bylo zajímavé v tom, že vylosovaného interpreta museli nejenom dokonale zazpívat, ale také změnit svůj zevnějšek podle něj. Právě v tom bylo kouzlo této soutěže. Tohle všechno se prolínalo i s důvtipem známého moderátora Ondřeje Sokola a poroty, jejíž část se obměňovala.

Pokud jde o zpět a hudbu je zřejmé, že česká scéna za tou zahraniční rozhodně nezaostává.